Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Градежни бургии

  Популарни артикли од категоријата Градежни бургии

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Ѕидарска бургија SDS-Plus Duo-s Vario

  Бургија со прогресивен самоцентрирачки врв со два резни раба и зајакнат vario навој за значително побрзо дупчење. Посебно погодна за батериски ударни дупчалки.

  Карактеристики:

  - Зголемена брзина на дупчење

  - Оптимизирана работа на бургијата при удари во арматура

  - Лесно започнување со дупчење

  - Зајакнат навој

  Сет градежни бургии SDS PLUS-Quadro

  0648171001

  Сет ѕидарски бургии, SDS plus Quadro - 4 спирали, 8 парчиња 

  Димензии:

  • 5.0 X 50 X 110mm
  • 5.0 X 100 X 160mm
  • 6.0 X 50 X 110mm
  • 6.0 X 100 X 160mm
  • 8.0 X 50 X 160mm
  • 8.0 X 100 X 160mm
  • 10.0 X 100 X 160mm
  • 12.0 X 100 X 160mm

  Бургии за градежништво PLUS QUAD

  Совршено решение за тврди материјали, со симетрична, едноделна глава со четири спирали, со дополнително зајакнување бургијата.

  ZEBRA ѕидарска бургија - 4 спирали SDS-plus

  Супериорно решение за дупчење во тврди и армирани материјали.

  Целиот врв на дупчалката е направен од едно парче тврд метал со симетрично распоредени рабови за сечење кои ја намалуваат можноста за заглавување.

  Четири прогресивни спирали овозможуваат ефикасно отстранување на прашината за време на дупчењето.

  Градежни бургии