Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Маса за анкерисување

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Maсa за анкерисување WIT PM-200 Basic

  5918242300
  687 со ДДВ
  Двокомпонентна маса за анкерисување на база на полиестер, без стирен. Наменета за монтажа во неиспукан бетон (зона на притисок), полна цигла, шуплива цигла (со пластичен патрон), како и во гас-бетон. Поседува ETA одобрување опција 7. Монтажа со стандарден пиштол за туби од 310ml.

  Патрон за хемиско анкерисување - систем W-VAD

  158 со ДДВ
  Стаклен патрон за хемиско анкерисување во неиспукан бетон (зона на притисок). Наменета претежно за статички и квази-статички оптоварувања. Монтажа на сув или влажен бетон, класи помеѓу C20/25 и C50/60. ETA одобрување опција 8.

  WIT VM-250, маса за анкерисување

  800 со ДДВ
  WIT-VM 250 претставува 2-к маса за анкерисување за испукан и неиспукан бетон. Не содржи венилистер и стирен. Прикладен е за осигурување на дрвени и метални конструкции, метални профили, носачи, цевки и сл. Може да се користи и за дополнителна монтажа на арматури.

  WIT-PE 500 маса за прицврстување на арматури и анкери

  0903480005
  1.764 со ДДВ
  Двокомпонентна маса за анкерисување, на чиста епоксидна основа (pure-epoxy), без стирен. Наменета за монтажа во испукан и неиспукан бетон (зона на затегање и зона на притисок). Поседува ETA одобрувања за монтажа во зоната на притисок и затегање (опција 1), за REBAR монтажа. Сеизмичка категорија C1 и C2. Монтажа со мултифункционален пиштол артикл 0891003105.

  Маса за анкерисување

  Filter by:

  Clear All
  Min: 158 Max: 1.764
  ден158 ден1764