Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  banner
  ТОП ПОНУДА

  Електрична косилка F1200EI

  F1200EI
  5.150 со ДДВ
  Електрична косилка со индукциски мотор со моќност од 1200W, туркачка. Има можност за прилагодување на 3 нивоа на висина: 25/40/55мм, што ја прави многу баран модел. Ширината на косење е 32см. Капацитетот на корпата е 35л. На рачката има интегриран приклучок.

  Електрична брусилка EWS 14-125 CLASSIC

  5717044010
  6.900 со ДДВ

  Сет насадни кл. 1/4 и 3/8 со крцкалка и подесувачки клуч.

  5713998005
  1.990 со ДДВ 2.590 со ДДВ
  Практичен комбиниран сет насадни клучеви со вметоци и крцкалка како и подесувачки клуч и одвртувач со крцкалка и прифат за насадни клучеви и вметоци.

  Сет насадни клучеви 1/4'

  096501434
  2.990 со ДДВ

  Сет спирални бургии RED LINE HSS (1,5-6,5mm), 13 парч.

  0624701
  923 со ДДВ

  Сет рачни алати, 91 парч.

  096593120
  13.650 со ДДВ
  ZEBRA комбиниран сет алати за универзално одржување. Окасто-вилушкасти клучеви, водоинсталатерска клешта, сет одвртувачи, клешти, крцкалка ,продолжетоци и кардански зглоб, сет вметоци со држач, 1/4".

  Автоматска маска за заварување, Veldo

  0984700660
  3.490 со ДДВ
  Veldo black автоматска маска за заварување изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење. Содржи два оптички сензори со брзина 1/25 с. Напојувањето на маската се врши со соларни ќелии. Veldo black автоматската маска има режим за заварување и режим за дупчење. Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS.

  Повеќенаменска алатка

  OWGE103669
  990 со ДДВ

  Електричен тример за трева, 250W

  F250E
  1.500 со ДДВ
  Електричниот тример F250E со моќност од 250W е идеален за сите косења во вашата градина до кои нема пристап косилката. Произведен е од лесна пластика која му овозможува на корисникот лесно да маневрира.

  Електрична вибрациона дупчалка EDI 13-K

  5717001011
  5.190 со ДДВ
  Моќна, компактна и лесна вибрациона дупчалка со моќност од 650 W, се карактеризира со своето брзо дупчење и долг работен век. Поседува вграден ROHM метален брз футер. Оваа машина има 2 режими на работа - дупчење и ударно дупчење. Електричниот прекинувач со потенциометар овозможува прилагодување на постојан број на вртежи на дупчалката. Ергономскиот дизајн со гумирана рачка обезбедува пријатно ракување, без потешкотии, додека дополнителната гумирана ротациска рачка со дистанцер за еднаква длабочина на дупчење овозможува сигурна работа и при зголемен отпор на дупчење.

  Уред за перење под притисок, 2200W

  FPP2200E
  11.000 со ДДВ

  Апарат за REL заварување EWI 200

  5952001200
  30.450 со ДДВ
  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче со автоматско намалување на струјата, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и Arc-Force кој овозможува работа со тешко топливи електроди. Со изборот на посебен режим на работа со целулозна електрода се остварува поголем напон на отвореното коло и полесен почеток на заварувањето.Максималната струја на заварување на овој уред е 2А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,7кг.

  Сет насадни и битови со крцкалка 1/4'', 45 парч.

  5713998001
  2.990 со ДДВ
  REDLINE сет насадни клучеви 1/4", со крцкалка. Сетот содржи 45 парчиња, во прегледно и практично пакување. Структурата на сетот е многу погодна за универзално одржување и сервисирање, како за професионална употреба, така и за лична работилница.
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување
  Loading...
  Loading...
  Loading...

  Сет окасто вилушкасти клучеви, 17 парч., REDLINE

  575430141
  2.050 со ДДВ
  REDLINE сет окасто-вилушкасти клучеви. Распон на прифат OK 6-22.

  FLATBLADE универзален бришач за автостакла

  365 со ДДВ

  Конвертор на корозија, 1 l

  0893110
  2.390 со ДДВ
  Конверторот на корозија директно продира во `рѓата и тоа низ површини кои пред тоа се исчистени од груби наслаги од `рѓа. Ова средство го претвора железо оксид во стабилен органски слој на темни и мазни површини. Дополнително изолира и не е штетен за околината. Може да се мачка, распрскува или нанесува со валјак, а после три часа од нанесувањето може да се премачка со вообичаени бои или да се прелакира. Конверторот на `рѓа има кремаста боја.

  Softshell елек, STONE BRIDGE

  1.190 со ДДВ

  Сет за репарација на фарови

  0899700500
  549 со ДДВ

  Сет одвртувачи, REDLINE

  575194226
  990 со ДДВ 1.670 со ДДВ
  REDLINE сет одвртувачи, шлиц и PH прифат.

  Зимска јакна ROCKET

  2.890 со ДДВ
  Оваа полнета водоотпорна јакна е совршена и за најстудената зима.

  Pegazus

  1.730 со ДДВ
  Заштитни чевли Pegazus со S1P степен на заштита, изработени од црна кожа. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од два слоја полиуретан. Отпорен е на дејства на масло, нелизгачки е и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  STANDARD метлица бришач за автостакла

  123 со ДДВ

  Santorin

  1.750 со ДДВ
  Многу пријатна, топла и удобна машка јакна соодветна за носење во преодни периоди (пролет, есен), со полнење од 100% полиестер. Се одликува со модерен дизајн во атрактивни комбинации на бои. Има странични џебови и еластични опшивки на манжетните.

  Wurth сет вметоци со магнетен брзоинзменлив носач 1/4", 9 парчиња

  56136005
  466 со ДДВ
  Сет вметоци со носач во практично пакување. Квалитет на вметоците S2, отпорни и издржливи. Додаток за каиш и пантолони кој ја олеснува употребата на овој се и овозможува поголема флексибилност во текот на работата.

  T-одвртувач со имбус прифат, ZEBRA

  229 со ДДВ

  Сет окасто вилушкасти клучеви, 17 парч., REDLINE

  575430141
  2.050 со ДДВ
  REDLINE сет окасто-вилушкасти клучеви. Распон на прифат OK 6-22.

  FLATBLADE универзален бришач за автостакла

  365 со ДДВ

  Конвертор на корозија, 1 l

  0893110
  2.390 со ДДВ
  Конверторот на корозија директно продира во `рѓата и тоа низ површини кои пред тоа се исчистени од груби наслаги од `рѓа. Ова средство го претвора железо оксид во стабилен органски слој на темни и мазни површини. Дополнително изолира и не е штетен за околината. Може да се мачка, распрскува или нанесува со валјак, а после три часа од нанесувањето може да се премачка со вообичаени бои или да се прелакира. Конверторот на `рѓа има кремаста боја.

  Softshell елек, STONE BRIDGE

  1.190 со ДДВ

  Сет за репарација на фарови

  0899700500
  549 со ДДВ

  Сет одвртувачи, REDLINE

  575194226
  990 со ДДВ 1.670 со ДДВ
  REDLINE сет одвртувачи, шлиц и PH прифат.

  Зимска јакна ROCKET

  2.890 со ДДВ
  Оваа полнета водоотпорна јакна е совршена и за најстудената зима.

  Pegazus

  1.730 со ДДВ
  Заштитни чевли Pegazus со S1P степен на заштита, изработени од црна кожа. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од два слоја полиуретан. Отпорен е на дејства на масло, нелизгачки е и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  STANDARD метлица бришач за автостакла

  123 со ДДВ

  Santorin

  1.750 со ДДВ
  Многу пријатна, топла и удобна машка јакна соодветна за носење во преодни периоди (пролет, есен), со полнење од 100% полиестер. Се одликува со модерен дизајн во атрактивни комбинации на бои. Има странични џебови и еластични опшивки на манжетните.

  Wurth сет вметоци со магнетен брзоинзменлив носач 1/4", 9 парчиња

  56136005
  466 со ДДВ
  Сет вметоци со носач во практично пакување. Квалитет на вметоците S2, отпорни и издржливи. Додаток за каиш и пантолони кој ја олеснува употребата на овој се и овозможува поголема флексибилност во текот на работата.

  T-одвртувач со имбус прифат, ZEBRA

  229 со ДДВ
  P&G локација