Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Скали и скелиња

  Популарни артикли од категоријата Скали и скелиња

  Load
  Види како Табела Листа
  Приказ по страна
  Подреди по

  Алуминиумско професионално скеле - Balder

  1962940400

  - Изработено од висококвалитетен алуминиум со значителна отпорност на неповолни временски услови
  - Лесен транспорт на скелето благодарение на поставените пластични тркала
  - Скелето има декларација за усогласеност со европскиот стандард EN 131
  - Носивост 150kg

  Алуминиумско професионално скеле - Odin

  1962940500

  - Стандард EN 1004
  - Едноставно склопување и расклопување на скелето благодарение на спојниците
  - Монтираните пластични тркала овозможуваат лесен транспорт на скелето
  - Носивост 200kg

  Професионална алуминиумска скала - дводелна

  - Скалила со профил 28х28 mm
  - Anti slip скалила во заоблена форма
  - EN 131 - Professional Use
  - Сертификат за безбедност TUV Rheinland
  - Носивост 150KG 

  3 верзии
  Види се

  Професионална алуминиумска скала - троделна

  - Скалила со профил 28х28 mm
  - Anti slip скалила во заоблена форма
  - EN 131 - Professional Use
  - Сертификат за безбедност TUV Rheinland
  - Носивост 150KG 

  3 верзии
  Види се

  Алуминиумска скала за домаќинство

  Една од клучните предности на алуминиумските скали е нивниот сооднос сила-тежина, што ги прави поцврсти и поиздржливи од другите лесни материјали, како што се фиберглас или пластика. Оваа цврстина и издржливост ги прават идеални за повеќе намени.

  Алуминиумските скали се исто така отпорни на атмосферски влијанија, што ги прави добар избор за надворешна употреба. Тие се помалку подложни на корозија и други форми на оштетување предизвикани од изложеност на елементите, што може да го продолжи нивниот животен век и да ги намали потребите за одржување.

  Покрај тоа, алуминиумските скали се лесни за чистење и одржување и може да се чуваат на широк спектар на локации, од гаражи и бараки до плакари за складирање и подруми. Тие исто така може да се преклопат за лесно складирање и транспорт. Издржливост до 125кг.

  Алуминиумска двострана скала

  Една од клучните предности на алуминиумските скали е нивниот сооднос сила-тежина, што ги прави поцврсти и поиздржливи од другите лесни материјали, како што се фиберглас или пластика. Оваа цврстина и издржливост ги прават идеални за повеќе намени.

  Алуминиумските скали се исто така отпорни на атмосферски влијанија, што ги прави добар избор за надворешна употреба. Тие се помалку подложни на корозија и други форми на оштетување предизвикани од изложеност на елементите, што може да го продолжи нивниот животен век и да ги намали потребите за одржување.

  Покрај тоа, алуминиумските скали се лесни за чистење и одржување и може да се чуваат на широк спектар на локации, од гаражи и бараки до плакари за складирање и подруми. Тие исто така може да се преклопат за лесно складирање и транспорт. Издржливост до 125кг.

  Скали и скелиња