Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Останато

  Популарни артикли од категоријата Останато

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Електричен индустриски фен HLG2000P

  0702202000
  Рачен лесен фен со широк спектар на намена. Има тркалце со опции за континуирано прилагодување на температурата и 3 позиции за прилагодување на количината на воздух. Издржливиот керамички грејач обезбедува подолг работен век на фенот и мала чувствителност на удари. Овој фен има и функција на ладење, односно опција за прилагодување на температурата на воздухот на 50° C за брзо ладење и за работа на ниски температури. Рачката со штитник и мек материјал овозможува удобна и сигурна работа.

  Електричен индустриски фен HLG2000P LCD

  0702202001
  Рачен фен со широк спектар на намени. Има LCD екран, погоден за однапред дефинирани температури и режими на проток на воздух. Издржливиот керамички грејач обезбедува подолг работен век на фенот и мала чувствителност на удари. Овој фен има и функција на ладење, односно опција за прилагодување на температурите на воздухот на 50°C за брзо ладење и за работа на ниски температури. Рачката со штитникот и мекиот материјал овозможуваат удобна и сигурна работа.

  Електрична циркуларна пила 1100W, 190mm, ECS 1100

  5717020010
  Електрична циркуларна пила со длабочина на сечење до 67 mm. Малата тежина и ергономскиот дизајн овозможуваат едноставно ракување, додека со помош на основната алуминиумска плоча се остварува прецизна контрола на сечењето. Механизмот за заклучување на вретеното обезбедува брза и едноставна замена на пилата. Можно е прилагодување на наклонот на основната плоча под агол од 45°. Машината има „мек“ старт.

  Електрична стабилна пила за метал MMS 2300

  5717013010
  Електрична стабилна пила за челик, инокс, алуминиум, бакар и пластика. Оваа машина има висок степен на безбедност благодарение на безбедносниот прекинувач кој оневозможува случајно движење на машината и безбедносен штитник кој го покрива местото на сечење и го штити корисникот. Рачката за носење, малата тежина и заклучувањето во долна положба овозможуваат поголема мобилност. Брзата стега на основата на плочата обезбедува брза и ефикасна работа. Пилата користи плочи за сечење (не пили) и има можност за заклучување на вретеното за брза промена на плочата.

  Електрична убодна пила, сабјарка SBS 1300

  5717014011
  Моќна електрична убодна пила која е особено погодна за сечење метал и дрво во демонтажни процеси. Брзото и ефикасно сечење е овозможено благодарение на орбиталното движење на пилата. Промената на пилите е брза и не е потребно да се користат дополнителни алати. Специјалните заптивки на работниот механизам ги штитат запчаниците од прашина и го продолжуваат работниот век на алатот.

  Индустриска правосмукалка влажно/суво ISS 30L CLASSIC

  5717046010
  Универзална индустриска правосмукалка за влажно и суво чистење, со приклучок за електрични алати (моќност до 1600 W) и должина на кабел 10m.

  Правосмукалка за мокро/суво чистење ISS 30L automatic

  07011330

  -Универзална правосмукалка со L сертификат за чистење кој гарантира до 99% отстранување на прашината;
  -Опција за складирање и прикачување за куќиштата на Würth System;
  -Додатоци сместени на уредот;
  -Идеален за употреба на градилишта, содржи цврст контејнер со браник и големи, стабилни метални ролери;
  -Подготвен антистатик;
  -Едноставно ракување и контрола на различните функции;
  -Приклучок со Hall сензор за автоматско препознавање на електричниот алат, така што правосмукалката може да се контролира преку поврзан електричен алат;
  -Систем за автоматско чистење на филтри;

  -Рамниот набран филтер автоматски се чисти со силно дување на воздух во зависност од избраниот временски интервал (15 или 60 секунди);
  -Обезбедува долга, непречена работа;
  -Ниско ниво на бучава;
  -Долг работен век на филтерот;
  -Ниски трошоци за одржување;

  Машина за брусење ѕидови WSS 225-E COMPACT

  07021211

  -Заштита за работникот и машината со помош на мекиот старт;
  -Работа без многу замор, многу практична и лесна машина со висока удобност при работа и оптимална рамнотежа помеѓу моторот и дискот за брусење обезбедува ергономска работа и без многу замор;
  -Одговара за брусење блиску до рабови Директниот, ротирачки сегмент на рабовите овозможува површински транзиции ѕид/ѕид или таван/ѕид да се брусат лесно и поблиску до работ;
  - Висока стабилност, оптимизираното флексибилно вратило обезбедува зголемена стабилност, а со тоа и подолг работен век на главата за мелење;
  -Ефикасно вшмукување помеѓу прстенот на четката и подлогата за брусење, како и вшмукувањето со 10 дупки го спречуваат брзото затнување;
  -Аспираторот за брусење со пружина гарантира дека главата за брусење совршено се прилагодува на сите нерамнини.

  Електрична пила за отварање шлицови MSF 40

  07024161
  Електрична машина за сечење канали, моќност 1900W. Лесно и прецизно сечење - два дијамантски дискови за сечење од 125 mm кои го отвараат шчицот во едно поминување. Ролерите овозможуваат прецизно движење на машината. Лесно прилагодување на длабочината без дополнителни алатки. Го штити корисникот од неконтролирано стартување на машината. Лесно се сечат и хоризонтални и вертикални канали.

  Електрична полир машина 1200W, EPM 2000-7

  5717010010
  Моќна полир машина со D-рачка која не лизга за практична и удобна работа. Машината има систем за апсорпција на вибрации на рачката. Воедно има и потенциометар за промена на бројот на вртежи, што дава можност за полирање на различни материјали.

  Пила STP 150

  57067032

  Карактеристики:

  • Моќност 780 W
  • Мин./макс. фреквенција 50 / 60 Hz
  • Мин./макс. брзина на движење во мирување
  500-3100 U/min (вртежи во минута)
  • Тежина на машината 2,7 кг
  • Должина на кабел 4 m

  Правосмукалка SEG10-COMPACT

  0701114000

  Моќен уред за чистење на тапацирани површини и отстранување на флеки од теписони.
  Одличен резултат при вшмукување: бидејќи по чистењето останува многу малку остаточна влага, чистите тапацирани предмети и теписони можат брзо да се користат повторно.
  Идеален за чистење на тапацирани предмети и интериер на возила.
  Континуирана контрола на процесот на чистење и перформансите на испумпувањето благодарение на големиот транспарентен поклопец.
  Практична за носење
  Компактен дизајн кој штеди простор