Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Дупчалки и ударни дупчалки/чекани

  Популарни артикли од категоријата Дупчалки и ударни дупчалки/чекани

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Електрична вибрациона дупчалка EDI 13-K

  5717001011
  Моќна, компактна и лесна вибрациона дупчалка со моќност од 650 W, се карактеризира со своето брзо дупчење и долг работен век. Поседува вграден ROHM метален брз футер. Оваа машина има 2 режими на работа - дупчење и ударно дупчење. Електричниот прекинувач со потенциометар овозможува прилагодување на постојан број на вртежи на дупчалката. Ергономскиот дизајн со гумирана рачка обезбедува пријатно ракување, без потешкотии, додека дополнителната гумирана ротациска рачка со дистанцер за еднаква длабочина на дупчење овозможува сигурна работа и при зголемен отпор на дупчење.

  Електро пневматски чекан-дупчалка ERHD 24-MLS

  5717002019

  Електропневматска чекан-дупчалка со мала маса и голема ударна моќ од 2,4 J е наменета за дупчење, ударно дупчење и штемување во градежништвото. Машината има 3 режими на работа - дупчење без удар, ударно дупчење и штемување, како и можност за промена на насоката на вртење. Машината има држач за алат SDS-PLUS.

  Електро пневматскa чекан-дупчалка ERHD 28-MLS

  5717002011
  Лесна вибрациска дупчалка со исклучителна моќност на удар од 2,8 J за дупчење, ударно дупчење и лесно штемување во градежништвото.

  Електро-пневматски чекан CH 5-SE

  5717015011
  Електро-пневматски чекан со контрола на вибрации кој има исклучителен однос помеѓу моќноста и масата - 12,5 Ј ударна моќност на масата од само 5 кг. Замената на секачите и шпицевите е лесна, при што не е потребна употреба на дополнителни алати. SDS-max прифатот овозможува максимален пренос на сила. Можно е заклучување на алатот во повеќе положби, каде што корисникот избира најдобар агол на секачот за удобна работа. Покрај тоа, машината има и дополнителна рачка која се врти за 360°. Рачката на алатот е гумирана и има ергономска форма, за максимална удобност при долготрајно штемување.

  Електро пневматски чекан-дупчалка EHD 40 Combi

  5717003011
  Електропневматски чекан-дупчалка со AVT/TMD систем на пригушување - двоен систем за ублажување на вибрациите и бучавата. Машината има SDS-max прифат. Електронската контрола на брзината ја сведува на минимум загубата на брзина во текот на работата. „Мекиот“ старт и функцијата за заштита од рестарт овозможуваат зголемена сигурност во работата.

  Електро пневматски чекан-дупчалка BMH 32-XE

  07025432
  Исклучително моќна дупчалка и чекан со SDS-plus прифат за алат, за штемување и дупчење во бетон, со дијаметар до 32 mm. Големата моќност на ударот од 4,2 Ј обезбедува ист ефект на дупчењето за помало трошење на времето. Машината има 24 прилагодливи агли на ударните делови, што овозможува адаптација на длетото на повеќе различни агли. Антивибрациската функција го намалува напорот при работата.

  Електро пневматски чекан MH16-XE

  07025751
  Електро-пневматски чекан за најсложените работи на штемањето и пробивањето. Големата моќност на ударот овозможува многу брз напредок во работите и до 13 тони скршен материјал на ден. Робустното куќиште е конструирано така што поднесува и најголеми оптоварувања. Машината има шпицови и секачи со големи димензии за подобра распределба на моќноста и подолг век на траење на секачот. Намалувањето на вибрациите на опругите овозможува долготрајна работа без замор. Се испорачува во практичен куфер со тркалца, за полесен транспорт.

  Дупчалки и ударни дупчалки/чекани

  Close
  Filter by Clear All