Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чевли (S1, S1P, S2, S3)

  Популарни артикли од категоријата Заштитни чевли (S1, S1P, S2, S3)

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Avanger S3

  Заштитните водоотпорни длабоки чевли од брендот Aimont се изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Обложени се со 3D материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа Light plus - полимерна. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката VENTO PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Големина 35-47 EN ISO 20345

  8 верзии
  Види се

  Blaze S3

  BLAZE работните чевли содржат S3 заштитно ниво, се водоотпорни и изработени од путек плус материјал кој е исклучително издржлив, флексибилен, дише и е отпорен на абење.

  • Двослоен ѓон против лизгање (VIGOREX INFINERGY)
  • Отпорен на масло и антистатички ѓон
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Пареопропустлива облога Overdry
  • Анатомски заменлива влошка Comfort Plus

  8 верзии
  Види се

  Cyclone S1P - Висока/Ниска

  Заштитните чевли Cyclone со S1P степен на заштита се изработени од антилоп кожа во комбинација со најлон и 3M рефлектирачки ленти. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка анатомски е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е нелизгачки, полиуретански, еднослоен и отпорен на дејства на масло. Во делот на петата има апсорбер на енергија.

  12 верзии
  Види се

  DELTA PRO ESD, S3

  Delta Pro ESD работните чевли со S3 степен на заштита се водоодбојни, изработени од Putek материјал кој е исклучително издржлив,
  флексибилен, прозрачен и отпорен на абење. Чевлите имаат композитна заштитна капа и кевларски меѓуѓон.
  Чевлите поседуваат ESD (Electrostatic Sensitive Device) сертификат - спречуваат празнење на насобраниот електрицитет

  • Постава од паропропусен 3D Air Active текстил
  • Надворешен материјал Putek R
  • Композитна заштитна капа
  • Меѓуѓон кевларски
  • Двослоен ѓон PU/PU/SRC
  • Comfort Plus анатомска, менлива влошка
  • Тежина:565g
  7 верзии
  Види се

  Electrical Grey SB

  Модел изработен со електроизолациски материјали и специјална обвивка отпорен на висока електрична енергија со SB степен на заштита.
  Отпорен PU систем ѓон со двојна густина. Ѓонот е тестиран со ASTM F2412-11:2011 стандард кој обезбедува електричен отпор до 18 kV (18.000 V)

  - Композитна капа

  - Непробоен текстил

  - 100% без метал

  7 верзии
  Види се

  Grigio S1P - Висока/Ниска

  Заштитни чевли изработени од комбинација од антилоп кожа и најлон. Имаат композитна заштитна капа и меѓуѓон од кевлар. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Достапни во длабока и во плитка варијанта. Големина 36-47 EN ISO 20345

  16 верзии
  Види се

  Havoc S3

  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со 3D материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа Light plus - полимерна. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката VENTO PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Големина 35-47 EN ISO 20345

  8 верзии
  Види се

  Hector S2

  Плитки кожни заштитни чевли (од мазна кожа) со композитна капа. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Водоотпорни. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. 100% без метал (METAL FREE). Големина 36-47 EN ISO 20345

  8 верзии
  Види се

  Hector S3 - Висока/Ниска

  Кожни заштитни чевли (од мазна кожа) со композитна капа и меѓуѓон од кевлар за заштита од пробивање на надворешни тела. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Водоотпорни. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. 100% без метал (METAL FREE). Големина 36-47 EN ISO 20345

  12 верзии
  Види се

  Invader S1P

  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од антилоп кожа отпорна на абење. Поставени се со 3D материјал кој е абразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа Light plus - полимерна. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката VENTO PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Не содржат метал (METAL FREE). Големина 38-47 EN ISO 20345

  8 верзии
  Види се

  Lava S1P

  Чевлите за заварување LAVA содржат S1P ниво на заштита, изработени од црна кожа со композитнa капа и кевларски меѓуѓон.

  • Анти-лизгачки двослоен ѓон (PU/PU) SRC
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Внатрешен материјал „Хонг Конг 3D“
  • Кевларска заштита од пенетрација на туѓи тела

  8 верзии
  Види се

  Mia S1P - Висока/Ниска

  Кожни заштитни чевли со челична капа и челичен меѓуѓон за заштита од пробивање на надворешни тела. Поставени со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Достапни во длабока и плитка варијанта. Големина 36-48 EN ISO 20345

  12 верзии
  Види се

  Mia S3 - Висока/Ниска

  Кожни заштитни чевли со челична капа и челичен меѓуѓон за заштита од пробивање на надворешни тела. Поставени со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Достапни во длабока и плитка варијанта. Големина 36-48 EN ISO 20345

  16 верзии
  Види се

  Monza S1P - Висока/Ниска

  Заштитните чевли Monza со S1P степен на заштита се направени од антилоп кожа во комбинација со најлон и 3М рефлектирачки ленти на петата. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е нелизгачки, полиуретански и еднослоен, отпорен на дејства на масло. Во делот на петата има апсорбер на енергија.

  16 верзии
  Види се

  Mustang S3 - Висока/Ниска

  Заштитните чевли Mustang со S3 степен на заштита целосно се изработени од црна водоотпорна кожа. Заштитната капа ги штити прстите од механички повреди, а меѓуѓонот од кевлар штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Двослојниот полиуретански ѓон е отпорен на абразија и пролизгување со шок апсорбер во делот на петата и обезбедува целосна удобност при носењето. Поседува рефлектирачки детали за подобра видливост. Чевлите не содржат метални делови и во целост се без метал (METAL FREE).

  16 верзии
  Види се

  Oxygen S1P

  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од специјална мека антилоп кожа со мрежест текстил кој го пропушта воздухот. Поставени се со OVER DRY материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух. Заштитна капа ALU LITE - алуминиумска со мембрана која дише. Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Ѓонот е изработен од мека E-TPU Infinergy® пена, удобен е за носење во текот на подолг временски период, отпорен е на абење, на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Ѓонот VIGORX ја враќа енергијата и ја подобрува циркулацијата. Влошката COMFORT PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни. Големина 35-47 EN ISO 20345

  8 верзии
  Види се

  Pegazus S1P - Висока/Ниска

  Заштитни чевли Pegazus со S1P степен на заштита, изработени од црна кожа. Поседуваат челична капа која ги штити прстите од механички повреди и челичен меѓуѓон кој штити од пробивање на надворешни тела. Внатрешната постава од 3D текстил AIR ACTIVE овозможува кожата да дише и ја зголемува удобноста во текот на носењето. Заменливата антистатичка влошка е дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од два слоја полиуретан. Отпорен е на дејства на масло, нелизгачки е и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  16 верзии
  Види се

  Revolution S3

   

  • Надворешен материјал PUTEК
  • Нелизгачки двослоен ѓон (PU/PU/SRC)
  • Ѓон отпорен на масла и антистатик
  • Кевларски меѓуѓон
  • Композитна заштитна капа
  • Шок апсорбер на енергија во пределот на петата
  • Паропропусна постава од 3D Air Active текстил
  • COMFORT PLUS aнатомска менлива влошка
  • Воздушна комора за максимална удобност
  • Водоодбивна
  8 верзии
  Види се

  Заштитни чевли (S1, S1P, S2, S3)