Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштита при работа на височина

  Популарни артикли од категоријата Заштита при работа на височина

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Сигурносен појас за работа на височина

  27887

  • Предна (A/2) и задна (A) точка на
  прицврстување
  • Подесување на пределот за нозе
  • Лента за подесување на задната страна

  Сет за работа на височина

  27888

  Сетот содржи:
  • Појас со предни и задни точки на прицврстување
  • Приклучок со јаже и апсорбер на
  енергија.

  Сигурносен појас за позиционирање

  27977

  Појасот не служи за заштита од пад, туку служи за позиционирање на одредена висина.
  Користењето на појас за позиционирање ви овозможува да ја зголемите точката на прицврстување и да останете стабилни. Им овозможува на работниците да работат слободна на одредена висина.

  Величина: 85-120см

  Заштита при работа на височина