Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Батериски машини

  Популарни артикли од категоријата Батериски машини

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Батериска дупчалка одвртувач ABS 12 POWER

  5717512012
  Компактен 12 V батериски одвртувач за лесни и средни оптоварување при дупчење и завртување. Се испорачува во куфер со брз полнач (време на полнење на батеријата од 30 минути) и резервна батерија.

  Батериска дупчалка-одвртувач BDD 14,4, 2x2Ah

  5717517012
  Moќна и компактна батериска дупчалка-одвртувач со напон од 14,4V, наменета е за лесни дупчења и завртувања. Благодарение на малата маса од само 1,25kg и малите димензии, идеална е за работа на непристапни места. Оваа дупчалка - одвртувач има можност за прецизно прилагодување на вртежниот момент на 18 различни нивоа, како и двостепен менувач на брзина за дополнително прилагодување. Футерот со брз систем на корисникот му овозможува брза и лесна промена на бургии или наставци, додека интегрираната LED светилка ја олеснува работата во темен простор. Дополнителна удобност и можност за долготрајна работа дава ергономичниот држач со изразен ефект на цврст зафат. Дупчалката се испорачува во куфер со брз полнач и резервна батерија.

  Батериска дупчалка ABS 18 COMPACT CLASSIC

  5717514012
  Компактен дизајн, лесна батериска дупчалка 18V, која обезбедува работа без замор. Индукционен (brushless) мотор кој обезбедува долг работен век на моторот, намалени трошоци за одржување, подобро искористување на батеријата. Машината се испорачува во куфер со две батерии 2Ah и полнач.

  Батериска дупчaлка ABS 18 COMPACT COMBI

  5717515012
  Лесен и компактен 18 V ударен одвртувач со високоефективен (brushless) мотор, за поголема трајност на моторот и поголема моќност. Прецизен футер со 16 степени на регулирање. За прецизно регулирање на напорот во дадени ситуации.

  Батериска дупчалка-одвртувач BHD 18 BL, 2x4Ah

  5717506012
  Многу моќна и компактна дупчалка-одвртувач со прифат за бургија до 13mm. Оваа дупчалка има вграден индукциски (brushless) мотор чии основни предности се помалите трошоци за одржување и подолгиот работен век. Можноста за прилагодување на моментот на затегање на 16 различни степени и дава повеќекратна примена при работа со завртување и дупчење. Покрај тоа, вградената LED светилка ја олеснува работата во темни простории, додека ергономичниот дизајн и двокомпонентната рачка со ефект на цврст зафат овозможува пријатна и долготрајна работа без потешкотии. Куката за ремен го олеснува ракувањето при работата. Оваа дупчалка-одвртувач се испорачува во пластичен куфер со полнач и резервна батерија.

  Батериска ударна дупчалка BRH 18BL без батерија и полнач

  5717508010

  Безжична ударна дупчалка со ударна моќност од 2J, за лесно дупчење и отсекување во конструкцијата.

  Има индукциски мотор кој овозможува значително подолг работен век и намалени трошоци за одржување. Оваа дупчалка има 3 различни режими на работа - само дупчење, дупчење со чекан и ударен чекан. Вграденото LED светло обезбедува лесна работа во темни простори, а ергономската рачка со ефект на стисок обезбедува удобност и можност за долготрајна работа без замор.

  Батериска ударна дупчалка BRH 18BL, 2x4Ah

  5717508012
  Батериска ударна дупчалка со моќност на ударот од 2Ј, за лесно дупчење и штемување во градежништвото. Поседува индукциски (brushless) мотор кој овозможува значително подолг работен век и намалени трошоци за одржување. Оваа дупчалка има 3 различни режими на работа - дупчење, дупчење со чекан и само работа со ударен чекан. Вградената LED светилка обезбедува лесна работа во темни простории, додека ергономичниот држач со ефект на цврст зафат пружа удобност и можност за долготрајна работа без потешкотии. Оваа дупчалка се испорачува во пластичен куфер со брз полнач, резервна батерија и дополнителна рачка.

  Батериски завртувач за сува градба ATS 18 CLASSIC

  5717516012
  Волтажа - 18V Нето Тежина - 1,4kg Прифат на футер- 1/4" 6-аголен Мах. број на вртежи без оптоварување - 0-5000 врт/min Мах. пречник на завртката- 5 mm Капацитет на батерија - 2x2 Ah Brushless мотор: Ефикасен мотор, лесен за одржување, одржува стабилна брзина на вртежи при променливо оптоварување

  Батериска аголна брусалка 125mm, BAG 18 BL - Без батерија и полнач

  5717509010

  Безжична брусалица која овозможува многу ефикасна работа во услови каде што нема извор на електрична енергија.

  Има вграден индукциски мотор, благодарение на кој трошоците за одржување се помали, а работниот век е значително подолг. Вграденото LED светло ја олеснува работата во темен простор. Брисилката има штитник кој лесно и брзо се преместува во саканата положба.

   

  Батериска аголна брусалка 125mm, BAG 18 BL, 2x5Ah

  5717509012
  Индукциски (brushless) мотор • Помали трошоци за одржување и подолг работен век. Заштита од рестартување Ед ноставна и брза замена на плочата • Едноставно и брзо поместување и позиционирање на штитникот во саканата положба. Вградената LED сијалица овозможува полесна работа во темен простор Ергономскиот држач со grip ефект овозможува пријатна работа за време на долг временски период

  Гасен питол за шајки DIGA

  0864903
  Гасен пиштол за брзо поставување на инсталации - директна монтажа во бетон, челик и полна цигла. Процесите на склопување и прицврстување се извршуваат побрзо, полесно и со помал напор

  Батериски ударен одвртувач 1/2", 1.000 Nm,BIW 18-BL,2x5Ah

  5717510012
  Исклучително моќен батериски ударен одвртувач со висок вртежен момент од максимални 1.000 Nm. Наменет е за силни и сложени зацврстувања и отпуштања на навои до најмногу M22. Има вграден индукциски (brushless) мотор, поради што работниот век на оваа машина е значително подолг, додека трошоците за одржување се пониски. Вградената LED светилка го прави овој одвртувач погоден за работа во темни простории, додека ергономичниот држач со ефект на цврст зафат пружа удобност при ракувањето и долготрајна работа без потешкотии. Овој одвртувач се испорачува во пластичен куфер со полнач и резервна батерија.

  Батериски ударен одвртувач ASS 18BL - 1/4”

  5717511012

  Напон - 18V

  Тежина - 3,1 кг

  Батерија - Li-Ion, 18V, 2x5Ah

  Мин/макс број на вртежи - 0-3800 вртежи во минута

  Максимален вртежен момент на затегнување - 180 Nm

  Минимална/максимална брзина без оптоварување - 0-3200 вртежи во минута

  Шајки за реденик

  Висококвалитетни универзални шајки, со раличен дијаметар, погодни за DIGA® CS-2 Power и DIGA® CS-3

  7 верзии
  Види се

  Батериски машини