Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чизми (S4, S5)

  Популарни артикли од категоријата Заштитни чизми (S4, S5)

  Load
  Види како Табела Листа
  Приказ по страна
  Подреди по

  PVC чизми GINOCCHIO - црни

  Работните чизми од Ginocchio со ниво на заштита О4 се изработени водоотпорни од PVC без заштитно капа и меѓуѓон. Погоден за земјоделски фарми, производство и секојдневна употреба.

  • Еднослоен нелигачки ѓон (PU)
  • Антистатички ѓон отпорен на масло
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Пареопропустлива облога
  • Анатомски заменлива влошка

  17 верзии
  Види се

  Заштитни PVC чизми BC SAFETY S5

  BC безбедносните чизми со S5 ниво на заштита се изработени од PVC со челична заштитна капа и челичен меѓу ѓон, Погодни за земјоделски фарми, производство и градежништво.

  • Еднослоен ѓон против лизгање
  • Водоотпорни
  • Шок апсорбер во пределот на петицата
  • Пареопропустлива облога
  • Анатомски заменлива влошка
  6 верзии
  Види се

  Заштитни чизми BUILD S5 SRC

  BUILD Работните чизми со S5 степен на заштита се
  водоодбојни, изработени од ПВЦ, со челична заштитна капа
  и челичен меѓуѓон. Погодни се за употреба во зeмјоделските
  домаќинства и во производство.

  • Надворешен материјал ПВЦ со висок % од нитрилна гума
  • Поставата:- Полиестер
  • Челична заштитна капа
  • Меѓуѓон од нерѓосувачки челик
  • Надворешен ѓон, ПВЦ со висок % на нитрил гума, висока отпорност на лизгање (SRC)

  Заштитни чизми (S4, S5)