Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заварувачки ракавици

  Популарни артикли од категоријата Заварувачки ракавици

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Ракавици за заварување, кожни W-140

  0984310014
  Шевовите изработени од загреан кевларски конец отпорен на температура - за висока издржливост и продолжен работен век. Направена од висококвалитетна говедска кожа, оваа ракавица е погодна за сите стандардни процедури за заварување (MIG/MAG и REL), сечење со гас и плазма. Поради отпорноста на температурата, може да се користи за работа во погони за преработка на гума/пластика, како и во леарници.

  Заварувачки ракавици