Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Елеци

  Популарни артикли од категоријата Елеци

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Елек Falcon

  Елек Фалкон е ултра лесен, со постава. Обезбедува дополнителна топлина и го штити корисникот во студени временски услови.


  - Флуоресцентен патент.
  - Прилагодлива капуљача.
  - Висока јака.
  - Два странични џебови со патент.
  - Ластик на половината и околу рамената.

  - Два странични џебови со патент. - Ластик на половината и околу рамената.

  Елек Hornet - зелен

  Хорнет елек во зелена боја, изработен од лесен материјал.

  - Висока јака.
  - Два странични џебови со патент.
  - Затворање со патент.

  Елек Hornet - црн

  Хорнет елек во црна боја, изработен од лесен материјал.

  - Висока јака.
  - Два странични џебови со патент.
  - Затворање со патент.

  Softshell елек, STONE BRIDGE

  Водоотпорен, ветероотпорен и парапропусен елек погоден за сите временски прилики, изработен од популарниот softshell материјал, кој е исклучително лесен, а во исто време топол и отпорен.
  - Џеб на градите со патент.
  - Два странични џебови со патент.
  - Висока крагна.
  - Ластик на половината и околу раката.
  - Индекс на вода: 5000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 8000 MVP.

  Работен елек, MORGAN

  Morgan работен елек е изработен од мешавина на
  полиестер и памук, со голем број на џебови. Може да се користи
  во градежната индустрија, во работилници, во производство, при
  транспорт, при извршување магацински работи.


  • Ветроотпорни еластични ленти на отворите за рацете
  • Два странични џебови со преклоп
  • Џеб на градите со патент
  • Џеб за телефон со преклоп
  • Внатрешен џеб
  • Висока јака

  Состав:

  • 65% полиестер
  • 35% памук

  Елек , Karl

  Karl елек - тегет боја, со модерен дизајн наменет за секојдневни активности.

  - Два странични џебови со патент

  - Еластична лента околу рацете и појасот

  - Закопчување со патент

  - Висока јака

  Елек TERMIC EASY

  Топло елек, водоотпорен, ветротпорен со еластичен отвор за раце. Удобен и модерен дизајн. Материјал: 100% полиестер

  Елек Teddy

  Teddy елекот е достапен во две бои, изработен од 100% полиестер. Елекот има прилагодлива капа, висока јака и заштита на брадата. Исто така, на елекот има четири џебови, од кои два се надворешни со патент, а два се внатрешни.

  Елек Teddy

  Teddy елекот е достапен во две бои, изработен од 100% полиестер. Елекот има прилагодлива капа, висока јака и заштита на брадата. Исто така, на елекот има четири џебови, од кои два се надворешни со патент, а два се внатрешни.

  Softshell елек Wood

  Softshell елек кој е водоотпорен, отпорен на ветер и многу лесен. Изработен е од комбинација на полиестер и еластин.


  - Три функционални џебови.
  - Висока јака.
  - Ластик на половината и околу раката.
  - Индекс на вода: 5000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 1000 MVP.

  0 верзии
  Види се

  Работен елек VIKING

  Работен елек VIKING кој ќе Ви пружи удобност благодарение на висококвалитетниот материјал и модерниот дизајн. Може да се користи во градежната индустрија, во работилници, во производство, при транспорт, при извршување магацински работи, но и во слободно време.


  • Зајакнувања на местата подложни на абење
  • Повеќе мултифункционални џебови со преклоп
  • Два надворешни џебови и еден внатрешен џеб

  Состав:

  • 65% полиестер
  • 35% памук
  • 160 g/m2

  Работен елек MORGAN, зелен

  Морган работниот елек е направен од мешавина од полиестер/памук. Се користи во градежната индустрија, во работилници, продукции, при транспорт, за време на магацинско работење.


  - Ветроотпорни еластични ленти на отворите за рака.
  - Два странични џебови со преклоп.
  - Џеб на градите со патент.
  - Џеб за телефон со преклоп.
  - Внатрешен џеб.
  - Висока јака.

   

  Материјал:

  65% полиестер, 35% памук

  Елеци

  Close
  Filter by Clear All