Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Масла за патнички и лесни комерцијални возила

  Популарни артикли од категоријата Масла за патнички и лесни комерцијални возила

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Premium P SAE 5W 30,

  0897905312
  Количина 5 л.

  Triathlon Endurance III SAE 5W 30, HC моторно масло

  Моторно масло со намален отпор, од врвна класа. Обезбедува соодветен проток на масло на ниски температури. Во зависност од прописите на производителите на возила, можен е интервал на замена на маслото во распон од 30.000 до 50.000 км.Оптимално за бензиски и дизел мотори, вклучително и возила со филтер за честички за дизел, во склад со нормата за издувни гасови ЕУРО 4. Ги вклучува нормите на „Volkswagen“, со исклучок на R5 и V10 TDI – мотори пред 6/2006.

  Triathlon Performance SAE 5W 40 HC моторно масло

  Синтетичко масло за сите сезони со намален отпор. Ја намалува потрошувачката на масло и гориво и обезбедува брз проток на масло во моторот. Во зависност од прописите на производителите на возила, можен е интервал на замена на маслото и до 30.000 км. Оптимално за бензиски и дизел мотори со повеќевентилска технологија и турбо полнач. Посебно погодно за ЕУРО 4 возила, со филтер за саѓи и за примена кај патнички возила на плин - течен гас (CNG/LPG).

  Triathlon Ultra SAE 10W 40

  Својства: Моторно масло со ниско ниво на триење, произведено со модерна технологија и примена на адитиви и синтетички компоненти. Маслото може да се користи во текот на целата година во бензин и дизел моторите кај патничките возила, комерцијалните возила, со или без турбо полнач и додатно воздушно ладење.

  Triathlon Univerzal SAE 15W 40

  Моторно масло за сите сезони, за бензиски и дизел мотори, со и без турбо полнач. Добри карактеристики на заштитаод трошење и спречување на создавање на црн талог. Мала потрошу- вачка на масло, отпорност на стареење и стабилна вискозност во различни режими на работа.

  Масла за патнички и лесни комерцијални возила