Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Ракавици со превлака

  Популарни артикли од категоријата Ракавици со превлака

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Venus

  Плетени бесшевни ракавици произведени од мешавина на памук и полиестер. Имаат еластична манжетна. Материјал 40% памук, 60% полиестер.

  Black PU

  Тенки бесшeвни ракавици од полиестер, преслечени на дланката со фин слој од полиуретан. Погодни за прецизни работи поради својата еластичност и добро прилепување на дланката.

  Заштитни ракавици Grey PU

  Тенки ракавици од полиестер без шевови, обложени на дланката со фин слој полиуретан. Погоден за прецизни работи поради неговата еластичност и добро прилегање на рацете.

  Koton

  58994710
  Плетени бесшевни ракавици произведени од памук. Имаат еластична манжетна. Mатеријал 100% памук.

  Градинарски ракавици

  Штиркани бесшевни ракавици од полиестер со полиуретнска облога на дланката. Еластична манжетна. Исклучително лесни и флексибилни.

  Red Latex Grip

  Меки и еластични бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со набори од латекс на дланките, што обезбедува одличен фат. 2121X кат. II EN 420 EN 388

  Ракавици Berry

  Фино плетени бесшeвни ракавици, изработени од полиестер. На дланката се преслечени со точки од ПВЦ за цврст фат и зголемена отпорност на абразија.

  Blue Wave

  Плетени бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со мазен нитрил, кој е набран поради набраната структура на основата, што дополнително ја зголемува сигурноста на фатот која ја пружа нитрилот сам по себе. Благодарение на нитрилот на дланките, овие ракавици се отпорни на дејство на масло, горива, органски растворувачи и слаби хемикалии.

  Latex, Univ

  Лесни бесшевни ракавици, произведени од полиестер и преслечени со пенест латекс на дланките.

  Monteconomy

  Лесни и удобни бесшевни ракавици од полиестер, преслечени со слој од полиуретан на дланките. Погодни за прецизни работи поради својата еластичност и доброто прилепување за дланките.

  Tigerfleх Plus

  Основниот материјал е од бесшевно влакно плетено во круг од најлон и ликра што е погодно за кожата. Површината на дланките е обложена со нитрилна пена со дополнителни нитрилни тигрести ("Tiger") шари. Пропуштаат воздух и се удобни за носење. Правилно и меко се прилепуваат на рацете овозможувајќи одличен фат благодарение на усовршената најлонска ткаенина. Еластична наддланка. Боја на материјалот - сива, облогата - црна, шарите - сива.

  Shield Cut5

  Меки и удобни бесшевни ракавици, изработени од синтетичко влакно UHMWPE (полиетилен со ултра-висока молекуларна тежина). Овие влакна имаат цврстина на затегање која е 10-15 пати поголема од челикот, што е тајната на максималните параметри на абење и кинење. Дланката е преслечена со тенок слој од полиуретан.

  W-120 level B

  0899403310
  Заштитни бесшевни плетени ракавици изработени од мешавина на полиетилен со високи перформанси, стаклени влакна, најлон и еластин, преслечени со слој од полиуретан на дланката и прстите, со еластична манжетна. Се одликуваат со голема флексибилност и добар фат. Наменети се за работи за кои е потребно пониско ниво на заштита од сечење.

  Shield, Cut 4

  Меки и удобни бесшевни ракавици, изработени од синтетичко влакно UHMWPE (полиетилен со ултра-висока молекуларна тежина). Овие влакна имаат цврстина на затегање која е 10-15 пати поголема од челикот, што е тајната на максималните параметри на абење и кинење. Дланката е преслечена со тенок слој од полиуретан.

  W-130 level B

  0899403410
  Заштитни бесшевни плетени ракавици изработени од мешавина на полиетилен со високи перформанси, стаклени влакна, најлон и еластин, преслечени со слој од пенест нитрил на дланката и прстите, кои одлично се прилепуваат, со еластична манжетна. Се одликуваат со голема флексибилност и исклучителен фат. Наменети се за работи за кои е потребно пониско ниво на заштита од сечење.

  W-300 level D

  0899403710
  Робустни бесшевни плетени ракавици со премаз од нитрил. Ракавиците се изработени се од мешавина на полиетилен со висока густина (HDPE), челични влакна, честички на базалт, најлон и еластин, со еластична манжетна. Ракавиците се карактеризираат со исклучителен фат, добра отпорност на масла и масти. Дополнителна полимерна заштита помеѓу палецот и показалецот. Наменети се за работи за кои е потребно високо ниво на заштита од сечење и абење.

  W-500 level D

  0899403910
  Екстремно робустни бесшевни плетени ракавици со максимална отпорност на сечење и абење. Ракавиците се изработени од мешавина на полиетилен со висока густина (HDPE), челични влакна, честички на базалт и еластин со слој од пенест нитрил на дланките и прстите, како и еластична манжетна. Ракавиците се карактеризираат со одлична механичка отпорност на сечење и абење, исклучителен фат, добра отпорност на масла и масти. Дополнителна полимерна заштита помеѓу палецот и показалецот. Наменети се за работи за кои е потребно многу високо ниво на заштита од сечење.

  Ракавици со превлака

  Close
  Filter by Clear All