Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
Close
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Заварување

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна

  Апарат за REL заварување EWI 160

  5952001160
  24.990 со ДДВ
  Апарат за заварување - инвертер е дигитално контролиран инвертер со најновата IGBT технологија, која му овозможува работа при големи варијации на напон. Дава можност за заварување со процесите REL и TIG. Покрај наведената IGBT технологија, се какатеризира и со Anti-Stick што оневозможува лепење на електродите на работното парче, Hot-Start кој обезбедува безбедно палење на електродите, како и можност за работа со тешко топливи електроди. Максималната струја на заварување е 16А. Класата на изолација е H (до 18 степени) и има 3м кабел за маса и електрода. Тежината на уредот е 4,6кг.

  Електрода рутилна

  158 со ДДВ

  Жица за заварување CO2

  163 со ДДВ

  Кецела за заварување

  0984312100
  829 со ДДВ
  Престилката за заварување од шпалт кожа со заштита на градите претставува идеална заштита од посекотини и абразија. Има примена во разни активности почнувајќи од лимарски и стаклени изработки, преку изработка на моторни возила, па се до бродоградба и машинство.

  Ракавици за заварување, Кожни, SHIELDER-Weld

  5984325910
  375 со ДДВ

  Автоматска маска за заварување, Veldo

  0984700660
  3.380 со ДДВ
  Veldo black автоматска маска за заварување изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење. Содржи два оптички сензори со брзина 1/25 с. Напојувањето на маската се врши со соларни ќелии. Veldo black автоматската маска има режим за заварување и режим за дупчење. Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS.

  Заварување

  Filter by:

  Clear All
  Min: 0 Max: 449.990
  ден0 ден449990