Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Јакни

  Популарни артикли од категоријата Јакни

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Зимска јакна Frost

  Зимска јакна со модерен дизајн, наменета за секојдневни активности.
  - Водоотпорна
  - Качулка
  - Висока јака
  - Рефлектирачки ленти
  - Вентилациски отвори под пазувите
  - Два скриени странични џебови
  - Еластични ленти на ракавите и појасот
  - Индекс на вода: 8.000 ММ

  Зимска јакна, Forest

  Топла обложена јакна со модерен дизајн со дополнителна мембрана која обезбедува водоотпорност.

  Водоотпорна зимска јакна, ELBRUS

  Wurth дизајн, во најголемата зима обезбедува топлина и удобност. Јакната е е опремена со постава која ќе спречи студеното време да ве задржи на патот. Должината на јакната обезбедува подвижност и максимална заштита на долниот дел на грбот.

  Јакна STRIKE

  Студеното време не треба да ве спречува. Wurth Strike јакна спарува супериорна изолација со модерен дизајн за топлина која не престанува. Мекиот, растеглив материјал обезбедува целосна удобност. Strike јакната има модерен дизајн, црна боја со привлечни флуоресцентни детали.Направен е од комбинација на топол материјал со полнење и растеглива мека ткаенина што обезбедува максимална удобност.Има качулка, два странични џеба и еден џеб за градите. Се закопчува со патент на кој има гумено Wurth лого.

  Пилот јакна

  Исклучително практична 3 во 1 работна пилот јакна. Изработена е од комбинација од памук и полиестер, ракавите се отстрануваат со помош на скриен патент, така што може да се носи и како елек. Од надворешната страна има повеќе функционални џебови и два внатрешни џеба. На струкот и на краевите има еластична манжетна. Закопчувањето е со помош на патент. Крагната и поставата од крзно може да се отстранат по потреба. Водоотпорна е и обезбедува добра заштита од сите атмосферски влијанија. Достапна во големини од L до XXXL

  Santorin

  Многу пријатна, топла и удобна машка јакна соодветна за носење во преодни периоди (пролет, есен), со полнење од 100% полиестер. Се одликува со модерен дизајн во атрактивни комбинации на бои. Има странични џебови и еластични опшивки на манжетните.

  Зимска јакна, Himalayan

  Зимска јакна со TPU мембрана коja ќе ви овозможи одлична заштита во зимските временски услови.

  Водоотпорна: 5000mm

  Парапропустлива: 500 MVP

  Продолжен заден дел кој го штити грбот

  Cordura зајакнуванје на рамениците, лактовите и на крајот на ракавите

  Висока крагна

  Прилаголдива качулка

  Повеќе функционални џебови

  Еластична лента на ракавите

   

  Состав:

  Полиестер + TPU Cordura материјал

  Зимска јакна ROCKET

  Оваа полнета водоотпорна јакна е совршена и за најстудената зима.

  Јакна NAVY

  Што и да донесе денот, ткаенината од која е изработена јакната Wurth Navy ќе ви даде совршена удобност и дишење.

  Јакната има спортски дизајн со модерни комбинации на бои. Изработена е од топол материјал и softshell.

  Има качулка, два странични џеба и еден на градите, како и рефлектирачки ленти. Се закопчува со помош на патент на кој има мало гумено Wurth лого.

  Јакна Aerton

  Aerton јакната има спортски дизајн и овозможува совршена удобност. Јакната е со постава, има 3 џебови, два од страна и еден на градите + рефлектирачка лента.

  Јакна за висока видливост Hilo

  Јакна со висока видливост наменета за сигнализација и спречување на потенцијални несреќи. Ракавите се отстрануваат по потреба, по што јакната може да стане елек со голема видливост. Се користи на градилишта, во сообраќај, во магацини, во комунални претпријатија, во електроенергетската индустрија итн.

  Стандард: EN20471, категорија II


  - Водоотпорна.
  - Рефлектирачки ленти.
  - Висока крагна.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градниот кош со преклоп.
  - Џеб за картици.
  - Еластични манжетни на ракавите и половината.
  - Индекс на вода: 5000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.

  Јакна за висока видливост Vezuv

  Јакна со висока видливост наменета за сигнализација и спречување на потенцијални несреќи. Ракавите се отстрануваат по потреба, по што јакната може да стане елек со голема видливост. Се користи на градилишта, во сообраќај, во магацини, во комунални претпријатија, во електроенергетската индустрија итн.

  Стандард: EN20471, категорија II


  - Водоотпорна.
  - Рефлектирачки ленти.
  - Висока крагна.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градниот кош со преклоп.
  - Џеб за картици.
  - Еластични манжетни на ракавите и половината.
  - Индекс на вода: 5000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.

  Шушкавец Carbon

  Намената на Carbon шушкавецот е да ве заштити од ветер и дожд. Изработен е од водоодбивен материјал – 100% полиестер. Исклучиво тенок модел со современ дизајн и качулка. Лесен и компактен.

  Јакна PHOENIX - црвена

  Phoenix јакна со модерен спортски дизајн во тегет боја.


  - Висока јака.
  - Ластик на ракавите и струкот.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.
  - Индекс на вода: 8000 mm.

   

  Јакна PHOENIX - тегет

  Phoenix јакна со модерен спортски дизајн во тегет боја.


  - Висока јака.
  - Ластик на ракавите и струкот.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.
  - Индекс на вода: 8000 mm.

   

  Јакна GEKO

  GEKO јакна со спортски дизајн во модерни комбинации на бои со патент. Изработена е од лесен материјал.

  - Висока јака.
  - Еластични ленти на ракавите.
  - Два странични џебови со патент.
  - Два џебови на градите со патент.
  - Два внатрешни џебови.
  - Рефлектирачки ленти.

  Зимска јакна ELBRUS Hi-Vis

  Elbrus Hi-Vis зимска јакна дизајнирана за најтешките зими. Се користи на градилишта, во сообраќај, во магацини, во комунални претпријатија, во електроиндустријата итн. 


  - Рефлектирачки детали.
  - Скриена качулка.
  - Висока јака.
  - Еластични манжетни.
  - Два странични џебови.
  - Џеб на градите со патент.
  - Џеб на ракавот со патент.
  - Затворање со патент со преклоп.
  - Прилагодливи манжетни.
  - RIP STOP засилувања.
  - Индекс на вода: 5000мм

  Зимска јакна Марс, петрол

  Зимска машка јакна Mars во петрол боја


  - Водоотпорна.
  - Термоизолација.
  - Отпорна на ветер.
  - Два функционални џебови.
  - Внатрешен џеб.
  - Качулка што не се отстранува.
  - Висока јака.
  - Еластични ленти на ракавите и струкот.
  - Индекс на вода: 8000 mm.
  - Пропустливост на пареа: 500 MVP.

   

  Состав:

  100% полиестер + TPU

  Јакни