Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Хартии и крпи за бришење

  Популарни артикли од категоријата Хартии и крпи за бришење

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Хартија во ролна, сина, 2-слојна

  0899800773

  Хартијата за чистење е погодна за чистење површини во низа сектори (автомобилска индустрија, металопреработувачка, прехранбена индустрија).
  Нечистотијата како масло и маснотии може да се отстранат со хартијата за чистење.
  Поради високата јачина на ткаенината, може да се користи и за чистење на груби материјали од површини, на пример, струготини и рабови.

  Softex крпа во ролна

  0899800902

  Белата еднослојна SOFTEX крпа во ролна е супермека текстилна крпа без силикон, влакненца, со одлична моќ на впивање. Сигурна е за употреба во прехрамбената индустрија и отпорна е на растворувачи. Исклучително е отпорна на кинење дури и кога е влажна, може да се пере, цеди и повторно да се употребува. Исто така, може да се користи и како крпа за полирање.

  Крпи за чистење 100% памук, шарени, 10kg

  1899800224

  Крпи за чистење - шарени 100% памук

  Микро апсорбер, 10 kg

  089061

  Микро апсорбер (Micro Absorber) е производ кој се карактеризира со високоефикасни гранули со брзо дејство, за впивање на масла, агресивни и какви било други течности вклучително киселини, бази и водни раствори. Поседува висок степен на апсорпција и брзо реагира. Капиларните својства на гранулите обезбедуваат ефикасно впивање и чување на собраното масло. Микро апсорберот може да се употребува во отворен и во затворен простор. Со својата едноставна примена, гранулите остануваат цврсти и после апсорбцијата што овозможува лесно чистење со четка. Благодарение на својата оптимална тежина, остануваат на местото каде што се нанесени. Произведува малку прашина. Нема опасност од лизгање на возилата или обувките.

  Softex крпа

  0899800901Q50
  Белата еднослојна SOFTEX крпа е многу мека текстилна крпа без силикон, влакна, со одлична моќ на впивање. Сигурна е за користење во прехрамбената индустрија и отпорна е на растворувачи. Исклучително е постојана на кинење, дури и кога е влажна. Може да се пере, да се цеди и повторно да се користи. Може да се користи и како полир крпа.

  Микроактивна крпа за чистење стакла

  0899900138

  Едната страна за чистење, другата страна за полирање

  Материјал: 70% полиестер, 30% полиамид
  Должина x ширина: 40 x 40 cm
  Боја: Сина

  Сила на кинење: 120 N

  Микроактивна крпа за чистење стакла

  0899900131
  "Pro" сината микроактивна крпа има исклучителна моќ за чистење. Погодна е за одржување и за детално чистење на возила. Кога е сува, крпата ја привлекува прашината и фините наслаги како магнет благодарејќи на својата статичка наелектризираност. Ги чисти гребнатинките и привлекува влакна, а може да се користи и без средство за чистење, што ги намалува трошоците. Идеална е за полирање бидејќи полира до висок сјај, штити од алергија и безопасна е за животната средина. Станува збор за крпа која има одлични лизгачки својства, долг работен век, "hologram free" ефект, собира прашина од дрво и е едноставна за одржување.

  Поден држач за хартија за бришење раце

  0899800606

  Подвижен поден носач за хартија за бришење раце.

  Ѕиден држач за хартија за бришење раце

  0899800607

  Зиден носач за хартија за бришење на рацете.

  Хартии и крпи за бришење