Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Лепак за дрво

  Популарни артикли од категоријата Лепак за дрво

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Лепак за кант траки

  0892125527

  Универзален лепак за кант-траки во гранули на база на EVA - синтетичка смола со термопластични карактеристики. Наменет за лепење на полиестерски, HPL, PVC, ABS, меламински, како и кант-траки од масивно дрво на сите видови машини на кантрирање.

  Лепак за кант трака NMLT531

  1892125531

  NMLT 531 е синтетичко транспарентно топливо лепило, на баа на кополимери на етиленвинилацетат.

   

  Лепак за сунѓер UT85

  1892999102
  UT 85 е лепак за лепење на сунѓер во индустријата за мебел кој се нанесува со пиштол кој содржи незапаливи растворувачи.

  ПУ Лепак за дрво

  0892100180
  Полиуретанскиот (ПУ) лепак за дрво лепи различни видови дрвени површини, особено надвор. Исклучително е отпорен на вода и високи температури. Овозможува силни врски, дури и надвор. Има универзална употреба. Се користи за структурно поставување на прозорци, рамки од врати, лепење на касети, скалила, ракофати, ламинатни профили, терасни огради, градинарски мебел, фурнир, лента, минерална волна, керамички материјали, бетонски делови, итн. Благодарение на високиот процент на танински киселини, не доаѓа до промена на бојата на дрвото, а пената има способност да ги пополнува сите празнини при лепење. Погоден е за употреба во услови на голма влажност. После два до три часа од лепењето, може да се работи со залепените делови, а завршната цврстина се добива после седум дена. Свежите остатоци од лепакот може да се отстранат со помош на средства за чистење, додека исушениот лепак се отстранува по механички пат. Усогласен е со групата D4 според DIN/EN 24 стандардот. Лепакот е тестиран од страна на институтот за технологија на прозорци во Розенхајм.

  Лепак за дрво

  Close
  Filter by Clear All