Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Анкери за големи оптоварувања

  Популарни артикли од категоријата Анкери за големи оптоварувања

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Фикс анкери

  Фикс анкер изработен од поцинкуван челик. Артиклот овозможува ефективна монтажа во цврсти материјали ( бетон и природен камен).

  12 верзии
  Види се

  Анкер W-FAZ/S

  Анкер од поцинкуван челик, наменет за монтажа во зоната на притисок и затегнување. Намалената должина овозможува помала длабочина на монтажа, помало растојание помеѓу анкерот, како и монтажа поблиску до работ. Поседува ETA1 одобрување, испитана противпожарност. Сеизмичка категорија C1 и C2.

  Фикс анкер W-F/S

  Фикс анкер W-F/S од поцинкуван челик се користи за брза монтажа кај неиспукан бетон. Служи за средни оптоварувања кај метални конструкции, профили, подни плочи...Овој анкер се користи само во внатрешни и суви простори.

  Фикс-анкер типла W-FA

  Анкер од нерѓосувачки челик (A4) наменет за монтажа во неиспукан бетон (зона на притисок) во суви или влажни услови, во неагресивна средина. ETA одобрување опција 7)

  Анкери за големи оптоварувања

  Close
  Filter by Clear All