Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Одмастувачи и чистачи

  Популарни артикли од категоријата Одмастувачи и чистачи

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Спреј за отстранување на дихтунг, 300 ml

  08931000
  Спрејот за отстранување дихтунзи е производ кој за само неколку минути отстранува заптивни маси, лепила, лакови, заптивни глави на моторот, заптивки од издувниот систем, цијаноакрилати, бои, остатоци од масло, катран, смоли и мазива. Овој спреј може да се применува на предмети од метал, дрво, стакло, керамика, полиетилен и полипропилен. Спрејот може да се користи и на вертикални површини, а заштедува време поради своите лесни примени. Со употребата на овој спреј на метални површини се создава заштита од корозија.

  Чистач за кочници плус, 500ml

  089010810

  Спрејот одмастувач плус со својата специјална формула темелно и лесно отстранува потешки нечистотии и ги одмастува деловите од сопирачките, спојките, карбураторот и други делови од моторот. 

  Чистач на кочници

  Универзалниот одмастувач служи за чистење и одмастување, брзо испира и има одличен ефект на чистење. Универзалниот одмастувач е многу компатибилен со лакови, пластика, лепила и гума. Брзо и ефикасно чисти саѓи, маст, прашина на сопирачки и остатоци од масло. Претставува одлична подготовка пред лепење и заптивање, чисти без остатоци и не содржи ацетон, AOX и силикон.

  3 верзии
  Види се

  Чистач на ПВЦ површини Тип 20, 1l

  089210011

  Средството за чистење на тврд ПВЦ без растворувачи чисти лесни површински нечистотии како што се прашина, масни траги, остатоци од лепак од заштитни фолии. Отстранува електростатичко полнење со помош на антистатика афинол.

  Чистач на прохромски површини

  Специјална течност за чистење на метални површини.

  За површини од нерѓочкувачки челик, хром, месинг,елоксирани и емајлирани метални површини како и за лесни и обоени метали на возила, чамци, во техниката, домаќинствата и во погоните за преработка на храна.

  2 верзии
  Види се

  Чистач и одмастувач за кочници 5 l.

  089010895

  Универзалниот одмастувач се користи за чистење и одмастување, брзо испарува и има одличен ефект на чистење.

  Овозможува одлична подготовка на површината пред лепење, запечатување, нанесување на течен метал, како и нанесување на лубрикант.

  Индустриски чистач, 500ml

  0893140
  Индустриски чистач е универзално индустриско средство за чистење со примена во индустријата и занаетчиските дејности.Индустрискиот чистач се применува за отстранување на маснотиите од лимовите, отстранување на налепници и остаток од липило, а истотака може да се користи за припрема на површините пред лепење и заптивање.Истотака служи за разложување на остатоци од силикон. Ова средство е погодно и за отстранување на заштитните средства за конзервација, на пример кај дисковите за кочење.Брзо расвара масла , маснотии, восок, катран, не оставајќи им никаква шанса на тврдокорните нечистотии. Има пријатен мирис, не предизвикува корозија, перфектно чисти и одмастува.Средството е PH неутрално и не ги нагризува дланките.Не содржи FCKW и не ја загадува околината.

  Индустриски чистач, 5l

  089314005
  Индустриски чистач е универзално индустриско средство за чистење со примена во индустријата и занаетчиските дејности.Индустрискиот чистач се применува за отстранување на маснотиите од лимовите, отстранување на налепници и остаток од липило, а истотака може да се користи за припрема на површините пред лепење и заптивање.Истотака служи за разложување на остатоци од силикон. Ова средство е погодно и за отстранување на заштитните средства за конзервација, на пример кај дисковите за кочење.Брзо расвара масла , маснотии, восок, катран, не оставајќи им никаква шанса на тврдокорните нечистотии. Има пријатен мирис, не предизвикува корозија, перфектно чисти и одмастува.Средството е PH неутрално и не ги нагризува дланките.Не содржи FCKW и не ја загадува околината.Се пакува во канистар од 5l.

  Средство за чистење карбуратор, 500 ml

  5861113500
  Специјално, високоефикасно средство за чистење кај двотактни и четворотактни мотори • Се грижи за оптимална моќ на карбураторот • Обезбедува оптимално функционирање на гаста • Ја оптимизира моќта на моторот • Ги отстранува наслагите и нечистотиите во просторот за всисување, на перката за гас, калибрираните отвори и дизни.

  BMF Машински чистач, 5l

  08931182
  BMF е универзално средство за чистење и одмастување на подови, делови од машини и возила. Ова средство може да се нанесува механички, рачно или под голем притисок. Добро раствора масти и масла, не ги оштетува површините на материјалот на кој се нанесува, боја, гума и пластика. Ова средство не ја загадува околината и не содржи силикон.

  Metal Cleaner, 500ml

  0890107063

  Карактеристики:

  • Специјален чистач за пред-чистење во врска со анаеробни лепила, како што се осигуравње на завртки и лежишта, заптивки за површини и цевки
  • Одлични перформанси за чистење
  • Ги отстранува маснотиите, масла, прашина и други загадувачи од металните површини сигурно и без да остава остатоци
  • Растворувач кој брзо испарува, комбиниран со силен млаз за оптимално чисти површини
  • Оптимална подготовка за задачи за поврзување

  Може да се користи и за отстранување на остатоци од лепило и заптивна смеса.

  Одмастувачи и чистачи