Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Пур пени

  Популарни артикли од категоријата Пур пени

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Пиштол за пур-пена ECO пластичен, црвено/црн

  189115210

  Пластичен пиштол за професионално нанесување на пиштолска пур пена, составен од месингани дизни и цевки од нерѓосувачки челик. Благодарејќи на малата тежина и ергономската ПВЦ рачка, овој апарат сигурно лежи во рака. Лесен е за употреба и има дополнителни ПВЦ вбризгувачи за непристапни места.

  Пур пена - Pur Top, 750ml

  1892152P

  Нискоеспандирачка, пиштолска пур пена

   

  Ниска топлинска спроводливост 0,036 W/m.k (Вати по метар Келвин).

  Пур пена пиштолска нискоекспандирачка

  0892152
  • Висока ефикасност
  • Врзување за различни подлоги
  • Одлична звучна изолација
  • Добра димензионална стабилност
  • Препорачана примена: +5⁰ до 35⁰C (оптимална температура на примена 20⁰C)
  • Волум на пена: 28-33l (зависи од влажноста)
  • Време за работа: 8 минути

  Пур пена XXL пиштолска

  1892152880
  • Висока ефикасност
  • Врзување за различни подлоги
  • Поголема густина на полиуретанот
  • Одлична звучна изолација
  • Добра стабилност
  • Температура на примена: +5⁰ до + 35⁰C (оптимална 20⁰C)
  • Волумен: 62 до 67l (зависи од влажноста)
  • Време за работа: 8 минути

  Пур пена во спреј нискоекспандирачка

  089215510
  • Висока ефикасност
  • Врзување за различни подлоги
  • Одлична звучна изолација
  • Добра димензионална стабилност
  • Препорачана примена: +5⁰ до 35⁰C (оптимална температура на примена 20⁰C)
  • Волумен на пена: 28-33l (зависи од влажноста)
  • Време за работа: 8 минути
  •  

  Пур пена зимска пиштолска

  1892152499

  Својства и начин на делување:

  Во процесот на стврднување, пената не пука и не се дроби, па овозможува ефикасно вградување и изолација со одлично прилепување на скоро сите градежни материјали. Погодна за вградување и пополнување на дрвени, пластични и метални врати и рамки на прозори и останати конструкциски елементи, за топлотна и звучна изолација, за изолација на водоводни цевки, кади, бојлери и опрема за ладење. За заптивање на пукнатини и дупки кои не можат да бидат исполнети со друг материјал за пополнување. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е отпорна на UV зраци. Добро прилепува на материјали како бетон, мермер, камен, дрво, тврд PVC и метал. Не е погоден за полиетилен, силикон и слични материјали. Волумен на пената до 38 литри.

  Purlogic top

  0892142
  Purlogic top 1K B2 пур пената се нанесува со пиштол, има мала и лесна боца за работа со издашност до 45l пена. Оваа purlogic top пена може да се користи на температури на подлогата и опкружувањето до дури -5 степени. Пената е отпорна на стареење, обезбедува одлична звучна и топлотна изолација, заштедува енергија, спречува струење на воздухот, отпорна е на вода и висококвалитетно пополнува празнини настанати при монтирање окови на прозорци и врати, споеви на ѕидови и продирања. Пената има сива боја како бетон.

  Пиштол за ПУ пена PROFESSIONAL - PTFE

  189115230
  Пиштол за пур пена professional кој служи за професионално нанесување на пиштолска пур пена. Робусна изработка и убав дизајн. Благодарејќи на својата ергономска рачка, овој алат добро лежи во рака. Пиштолот е со исклучителен квалитет, комплетно прекриен со слој од PTFE, што овозможува пур пената да не се залепи за телото на пиштолот.

  Пиштол за пур-пена ECO метален, црвен

  189115220

  Професионален метален пиштол за нанесување на пиштолска пур пена.

  Пур пени

  Close
  Filter by Clear All