Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Кожни ракавици

  Популарни артикли од категоријата Кожни ракавици

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Basic Rigger

  Карактеристики:

  • Природна боја
  • Цврсти заштитни ракавици целосно изработени од говедска кожа
  • Просечна дебелина над 0,9 mm
  • Заштитени/скриени шевови
  • Посебно дизајниран отвор за палецот кој е
   двојно опшиен
  • Еластичен отвор за рацете

  Намена:

  Земјоделство, обработка на метал, одржување, столарство,градежништво, индустрија,механизација, браварство.

  W-10

  5350000110
  Цврсти заштитни ракавици изработени од говедски шпалт и платно. Предниот дел на ракавиците е изработен од цврста памучна ткаенина. Дланката, показалецот, палецот и врвовите на прстите се изработени од шпалт. Двојно штепувани. Добра отпорност на абење.

  Заштитна ракавица Protect

  Исклучително меки заштитни ракавици, лесни за носење, изработени од свинска кожа. Наддланката е изработена од еластичен памук кој овозможува кожата да дише. Имаат еластична манжетна која може да се прилагоди со леплива лента. Добро се прилепуваат на рацете.

  W-20

  5350000010
  Цврсти заштитни ракавици изработени од висококвалитетна полна говедска кожа и платно. Исклучително меки. Дланката, показалецот, палецот и врвовите на прстите се изработени од полна кожа. Добра флексибилност и фат. Наддланката и манжетната се изработени од цврста памучна ткаенина. Гумирана сигурносна манжетна од памук. Двојно штепувана.

  Кожни ракавици