Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Лепило за ветробрански стакла

  Популарни артикли од категоријата Лепило за ветробрански стакла

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  EXPERT Лепило за ветробрански стакла 310ML

  0890023702
  • Јачина на истегнување = 6 Mpa (60kg/cm2)
  • Време на возење (со воздушно перниче) = h
  • Време на возење (без воздушно перниче) = 1 h
  • crash test and TÜV certificate според FMVSS208/212
  • Рок на траење од производството = 15 месеци (дополнителна заштита од влага)

  Лепило за ветробрански стакла CLASSIC PLUS

  0890023701

  Еластично 1-компонентно лепило за стакла со одлична стабилност
  Висок модул
  За сите популарни типови возила во секторите на патнички возила, комерцијални возила, автобуси, камиони, земјоделски и градежни
  Компатибилен со антена, непроводен
  Спречува контактна корозија
  Погоден за употреба на алуминиумско-магнезиумска и хибридна каросерија (на пр. Audi A8, Jaguar XJ итн.)

  Лепило за ветробрански стакла ULTIMATE

  0890023801
  Еднокомпонентно брзолепливо полиулетанско лепило за ветробрански стакла. Време на заминување од сервис со Airbag - 1часа. Примена кај сите патнички возила, со или без воздушно перниче, кај возила со интегрирана антена. Спречува контактна корозија кај возила со алуминиумска каросерија.

  Прајмер за лепило за ветробрански стакла

  Повеќенаменско средство за подготовка на површината при лепење на ветробрански стакла.

  Маса за дихтување на ветробрански стакла, 310ml

  0890100043
  Маса за дихтување на ветробрански стакла на автомобили кои се монтирани во гумен профил.

  Активатор CONTACT CLEAN, 20ml

  08900245

  Транспарентен прајмер за лепило за ветробрански стакла

  • Хемиска основа: Нафта
  • Боја: Транспарентна
  • мин. време на сушење: 15 мин
  • Услови за време на сушење: на 23°C и 50% релативна влажност
  • мин. температура на обработка: 5 °C
  • Макс. температура на обработка: 25 °C

  Лепило за ветробрански стакла

  Close
  Filter by Clear All