Напомена за правни лица : направете налог или најавете се за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Кровни фолии

  Види како Табела Листа
  catalog.sortname
  Подреди по
  Приказ по страна

  Фолија за кров, Wurth Top Cool 130

  1681002130
  50 со ДДВ
  Кровната фолија TOP COOL е исклучително погодна фолија за студени кровови. Се поставува на греди или пред поставување на OSB.

  Reflex Парна брана 90 gr/m2, Reflex S90

  1681010006
  40 со ДДВ

  Wurth Db 90 парна брана

  1681000090
  25 со ДДВ

  Паропропустлива фолија Wurth Top 92

  1681001092
  45 со ДДВ

  Паропропустлива фолија за кров Basic

  40 со ДДВ
  Паропропустливата кровна фолија BASIC 100 е контактна високодифузна поткровна мембрана, која се монтира директно на термоизолацијата (двослојна кровна конструкција без дрвена подлога, вентилирана термоизолирана фасада). Фолијата е со должина од 50м и ширина од 1.5м и е многу стабилна дури и на температури до -40 степени. Класата на отпорност на фолијата од пробивање на вода е W1, а нејзината паропропустливост изнесува 0.030 SD, додека јачината од расцепување е 185/95N/50mm.

  Wurth трака за лепење на паропропустлива фолија

  1681505
  987 со ДДВ

  Кровни фолии

  Filter by:

  Clear All
  Min: 25 Max: 1.289
  ден25 ден1289