Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Шлемови

  Популарни артикли од категоријата Шлемови

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Заштитен шлем 4 POINT

  Новите шлемови се високо квалитетни и изработени се по европски стандарди.

  - EN 397:2012+A1:2012

  Она што е важно кога се работи за шлемови, се каракеристиките кој ги има еден шлем и по што се разликуваат едни од други.

  Клучни карактеристики:

  • Надворешно штелување на големината со помош на тркалце во задниот дел.
  • 4 точки на прицврстување.
  • Лента за брада за прицврстување.
  • Апсорбер за собирање пот.
  • Канал во горниот дел за вентилација и циркулација на воздух.
  • Еластичен внатрешен дел

  Шлемови