Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Апарати за заварување

  Популарни артикли од категоријата Апарати за заварување

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Апарат за заварување, REL 160, 160A

  WAZR1
  Дигитален апарат за заварување REL (MMA) со помош на модерна IGBT технологија, што овозможува стабилно работење и покрај варијациите на напонот во електричната мрежа. Уредот се карактеризира со функции на Arc Force, Hot Start и Anti Stick, кои овозможуваат лесно да се запали електродата, полесно се одржува лакот и се спречува лепењето на електродата на работното парче за време на заварувањето. есно пренослив благодарение на неговите мали димензии и тежина од само 3 кг. Уредот бара еднофазна врска, каде што малата вредност на референтната струја овозможува работа на инсталацијата со осигурувач од 16А.

  Апарат за заварување, MIG160

  WAZM1
  Дигитален апарат за заварување MIG/MAG i REL (MMA) постапка со помош на новата IGBT технологија, што овозможува стабилно работење и покрај варијациите на напонот во електричната мрежа. Интегрираниот додавач на жица овозможува употреба на ролна од 5 кг со максимален дијаметар на жицата од 0,8 мм. Можност за работа со наполнета жица во NO GAS режим. Евро приклучокот и Binzel MB 15 AK горилник 3m долг како стандардна достава. Уредот бара еднофазна врска, каде што малата вредност на референтната струја овозможува работа на инсталацијата со осигурувач од 16А. Уредот се испорачува без кабел за електрода.

  Апарати за заварување