Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заптивни маси и премази

  Популарни артикли од категоријата Заптивни маси и премази

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Противпожарен премаз FP-F

  Специјален противпожарна облога FP-F со бела боја кој се користи како заштита на инсталации, кабли и кабелски снопови. Служи за премачкување на табли од минерална волна. Додека за кабелски регали се применува во комбинација со противпожарно пополнување FP-KG, за премачкување на пластични цевки се користи во комбинација со противпожарна трака FPPST. Оваа набабрена противпожарнан облога на база на вода не содржи халогени, тешко е запалива и добро се лепи на различни материјали како што се минерална волна, камен, бетон, метал итн. Не се препорачува облогата да се применува на температури пониски од 5 степени и влажност поголема од 80%.

  Табла од камена волна 100x60x6cm

  5997507174
  Противпожарна табла од камена волна која е премачкана еднострано и двострано со противпожарен слој FP-F. Наменета е за запечатување на отвори во градежните процепи околу инсталации, цевки и кабли. Затворачите и спојките помеѓу оваа табла и градежниот отвор се запечатуваат со противпожарното пополнување FP-FG.

  Заптивни маси и премази