Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Дијамантски алат за сечење

  Популарни артикли од категоријата Дијамантски алат за сечење

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Дијамантски диск за сечење за армиран бетон, Standard

   

  Дијамантски диск за мокро и суво сечење.

  Вентилирачки сегменти за подобра дисипација на топлината и отстранување на прав во споредба со стандардните сегменти.

  < p> . ;

  4 верзии
  Види се

  Дијамантски диск за сечење за армиран бетон, ZEBRA

   

  Дијамантски диск за сечење, специјално развиен за работа на градилишта, особено бетон, армиран бетон, клинкер блокови, плочки.

   

  2 верзии
  Види се

  Дијамантски диск за сечење за градежништво, Red Line Turbo

   

  Дијамантскиот турбо диск најчесто се користи за сечење на испран и стар бетон, клинкер блокови, бетонски плочи за патеки, бетонски цевки, шупливи цигли и керамиди.

   

  3 верзии
  Види се

  Дијамантски диск за сечење за градежништво, ZEBRA

   

  Дијамантски диск за сечење со ZEBRA квалитет, наменет за универзална употреба како и за сечење гранит, камен, армиран бетон.

   

  2 верзии
  Види се

  Дијамантски диск за сечење на асфалт

  Дијамантската плоча за асфалт ZEBRA е специјално развиен дијамантски диск за сечење за суво и мокро сечење во нискоградбата. Овој дијамантски диск за сечење со ковани сегменти за сечење е наменет за сечење асфалт и други високо-абразивни средства, а најчесто се користи кај сечење на бетон, бетонски блокови, малтер, гипс, силикатни цигли. Кованите дијамантски сегменти на овој диск се ласерски заварени и имаат заштита за системот за заварување три сегмента подлабоко во плочата. Овој дијамантски диск за сечење се состои од 18 сегменти со висина од 10mm, има дијаметар од 300mm, додека максималниот број на вртежи на овој диск за сечење изнесува 6400 вртежи во минута.
  4 верзии
  Види се

  Дијамантски диск за сечење на плочки, 115mm

  5526835115
  Дијамантска плоча која може да се употребува за сечење на керамички плочки, природен камен и порцелан. Благодарејќи на пречникот од 115мм, може да се сечат материјали до 20мм дебелина со затворен раб. Дава брз и чист рез, со своето мазно сечење, овој екстра тенок диск со дебелина од само 1.2мм овозможува и прецизни рабови. Плочата е првенствено наменета за керамичари, водоводџии и сечечи на камен.

  Дијамантски алат за сечење

  Close
  Filter by Clear All