Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  3M програма

  Популарни артикли од категоријата 3M програма

  Load
  Види како Табела Листа
  Приказ по страна
  Подреди по

  Хартија за брусење - WETORDRY

  Листот за брусење Wetordry™ содржи минерал силициум карбид за остар и
  конзистентен брус. Погоден е за брусење на сите видови површини, од мали
  незгодни површини до катафорезни слоеви (e-coat) што тешко се отстрануваат.
  • Секогаш дава ултра фин завршен слој.
  • Водоотпорен и долготраен

  Брусен Диск P1500-D75

  3M05601

  Се користи за брусење на сите автомобилски лакови за да се отстрани текстурата која прилега на кора од портокал и да се изгладат малите грумци прав заробени во безбојниот слој од лакот.
  • Диск за брусење со технологија Trizact што секој пат дава брз брус, рамномерна и конзистентна завршна обработка.
  • Може да се користи со орбитални брусилки.

  Креп Трака STANDARD

  Лента за маскирање од средна класа на ефикасност за широк опсег на примени кај лакирањето автомобили. Достапна во голем број популарни ширини.
  • Добра прилагодливост на лентата, одлична дефиниција на рабовите и висока отпорност на кинење.
  • Одлична атхезија и лесно отстранување.
  • Отпорна на растворувачи.

  Заштитна фолија - ветробранско стакло

  Перфорираната лента за маскирање има крут појас долж едниот раб што нежно се подвлекува под кедер гумите и декоративните лајсни, нежно поткревајќи ги од каросеријата. Оваа лента овозможува лакот да навлезе под лајсните додека ја маскира нивната надворешност за професионално, завршно лакирање. Дизајнирана е за маскирање околу предното и задното стакло, страничните лајсни, вградените рачки на вратите, склоповите на задните светла, како и за страничните и предните светла.
  • Го забрзува времето на лакирање и заштедува пари - нема потреба од отстранување, заменување или од чистење на лајсните и на кедерите на каросеријата на автомобилот или од дополнителна обработка на лакот.
  • Перфорациите овозможуваат рачно кинење без алат со што се заштедува време.
  • Цврстата подлога од полимерен филм ја издржува силата на потегнување и се отстранува во едно парче.

  Лента за мазен премин, бела

  3M06800

  Дизајнирана е специјално за создавање мазни премини кон постоечките завршни слоеви, за постигнување беспрекорен изглед кај отворите на вратите и зоните на рабовите на панелот.
  Лентата има подигнат раб, кој е единствениот дел покриен со лепило што се нанесува на површината.
  Подигнатиот слободен остаток од лентата овозможува природно нанесување основен премаз или лак кога се прска областа. Ова создава речиси невидлива линија од лак помеѓу постоечкото и новото нанесување, без дополнителен напор за лакирачот

  Креп Трака PREMIUM

  Лента за маскирање со високи перформанси и широк опсег на примени кај лакирањето возила. Погодна за употреба со модерни 2K производи и производи на база на вода.
  • Лентата од сина креп хартија има исклучителна моќ на држење, дури и на пластика и на гума.
  • Отпорна на високи температури, растворувачи и вода.
  • Одлично се отстранува, без остатоци од лепило.
  • Добра приспособливост.
  • Одлична отпорност на кинење.

  3M програма