Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Силикони

  Популарни артикли од категоријата Силикони

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Санитарен силикон

  Главни предности и карактеристики:

  • Трајно еластичен
  • Висок степен на отпорност на хемикалии
  • Фунгициден. Заптивната смеса се штити од мувла и алги
  • 10 години гаранција за UV стабилност
  • EMICODE EC1plus: Многу ниски емисии (строги здравствени и еколошки барања)
  • Рок на траење од производството 24 месеци
  6 верзии
  Види се

  Силикон Neutral

  Неутралниот силикон со транспарентна боја се користи за заптивање на дилатациони споеви, поголем број градежни материјали, како и стакло, дрво, бетон, тули, керамика, челик, ПВЦ, алуминиум... Достапен е во кертриџи од 310 ml.

  2 верзии
  Види се

  Силикон Sanitar Basic

  Спречува појава на мувла
  • Отпорен на УВ
  • Специјално дизајниран за употреба во влажни услови во бањи и кујни

  2 верзии
  Види се

  Силикон ацетат Basic

  Силикон ацетат basic служи за заптивање на неоптоварените споеви на непорозните материјали како стакло, керамика, глазирани плочи и сл. Овој силикон има мн добра прицврстувачка моќ, има одлични механички карактеристики, еластичен е и отпорен е на сите временски услови и UV зраци. Има црна боја и не е препорачлив за заптивање на поцинкувани површини.

  4 верзии
  Види се

  Super RTV силикон, црна боја, 200ml

  08933311

  Употреба во индустријата и автомобилскиот сектор.

  Пумпи за вода, пумпи за масло, преден капак, поклопец на брегаста осовина, куќиште за термостат, садови/резервоари за масло, капак на менувач, сончев покрив.

  Одлична отпорност на хемикалии.

  Извонредна отпорност на мтороно масло, масло за менувач и антифриз.

  Некорозивно, нема негативно влијание врз електронски компоненти и ламбда сонди

  RTV силикон црн, 200мл

  18933311

  Силиконска запривна маса со одлични карактеристики, која се користи во индустрија како и во автомобилскиот сектор.

  Силикон специјал, 250, 70 ml

  0890321

  Трајно еластичен силикон со краткотрајна отпорност на температура од 300°C.
  - Ладна вулканизирачка силиконска гума
  - Сигурно запечатува нерамнини
  - Не се исцедува и не се влечат конци

  Силикон специјал црвен 310ml

  0890321310

  Еднокомпонентна трајно еластична заптивка, за непосредна употреба за температури до 300 °C.

  • Содржина: 310 мл
  • Хемиска основа: Sauer силикони (ацетатни системи)
  • Целосна брзина на стврднување: 2 mm/d
  • Боја: Црвено- кафеава RAL 8012
  • Мирис/мирис: Без мирис
  • Тежина на содржината: 341 g
  • Мин. време на формирање на кора: 20 мин
  • Макс. краткорочна температурна отпорност: 300 °C
  • Мин./макс. температура на обработка: 5 до 40 °C
  • Рок на употреба од датумот на производство: 12 Месеци

  Силикон специјал црн 250, 280ml

  0890323280

  Силикон специјал, црн, во пакување од 280ml.

  Силикони