Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Работни чевли (O1, O2)

  Популарни артикли од категоријата Работни чевли (O1, O2)

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Azzurro О2

  Работни водоодбивни патики изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Големина 38-47 EN ISO 20345

  8 верзии
  Види се

  Corona О1 - ниски/високи

  Работните чевли Corona plus со O1 степен на заштита се изработени од црна кожа. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е двослоен полиуретански и антистатичен, отпорен на дејство на масло и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  16 верзии
  Види се

  FLEXY O1

  Како што и самото име кажува FLEXY O1 е доста флексибилна и лесна работна чевла која се одликува со удобност, но и со специјално појачување во облик на метални плочки вградени во двослоен PU, цементиран ѓон кој го спречува испукувањето на истиот. Направена е од комбинација на превртена кожа и најлон. Ѓонот е непролизгувачки, антистатик и има шок абсорбер во пределот на петата кој рамномерно ја распределува тежината на телото на целото стапало и со тоа го намалува заморот. Тежина 430g по парче за број 42 EN ISO 20347.

  5 верзии
  Види се

  Grigio O1 - Високи/Ниски

  Работни водоотпорни чевли изработени од комбинација од антилоп кожа и најлон. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Достапни во длабока и во плитка варијанта. Големина 36-48 EN ISO 20347

  16 верзии
  Види се

  Jogger Sport

  Работните чевли Jogger Sport со O1 степен на заштита се направени од комбинација на превртена кожа и текстил. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од TPU - термопластичен еластомер што му дава температурна отпорност на температури од - 40C до +100C. Нелизгачки се, отпорни на абразија и дејства на масло. Не содржат метални делови, во целост се METAL FREE. Поседуваат шок-апсорбер, како и рефлектирачки детали за поголема воочливост.

  8 верзии
  Види се

  Mia O2 - Високи/Ниски

  Кожни работни чевли, поставени со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Водоотпорни. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Достапни во длабока и плитка варијанта. Големина 36-48 EN ISO 20347

  16 верзии
  Види се

  Triton О1

  Работните чевли Tritton со O1 степен на заштита се изработени од превртена кожа, без заштитна капа и меѓуѓон.
  - Нелизгачки еднослоен ѓон (РU)
  - Ѓон отпорен на масла и антистатик
  - Шок апсорбер на енергија во пределот на петата
  - Паропропсна постава
  - Анатомска менлива влошка
  - Тежина плитка, големина 42: 420g

  8 верзии
  Види се

  Uran, O1 - Високи/Ниски

  Работните чевли Uran со O1 степен на заштита се изработени од црна кожа. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Поставената кожна крагна дава дополнителна удобност на задниот дел од ногата. Ѓонот е двослоен полиуретански и антистатичен, отпорен на дејство на масло и поседува шок апсорбер во делот на петата.

  16 верзии
  Види се

  Работни патики DOUGLAS, O1

  Wurth патика Douglas, изработена е од квалитетна кожа, има спортски дизајн.

  Наменета е за секојдневни активности.

  20 верзии
  Види се

  Работни чевли HYDRA O1

  Работните чизми HYDRA со ниво на заштита O1 се изработени од PrintTex текстил, кој се карактеризира со висока отпорност на триење и флексибилност, без заштитна капа и меѓуѓон.

  • Антилизгачки трислоен Performer ѓон (PU/PU/TPU)
  • Отпорен на масло и антистатички ѓон
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Пареопропустлива облога
  • Анатомски заменлива влошка од мемори пена

  7 верзии
  Види се

  Работни чевли MOJITO O1

  Модерна дизајнирана работна патика што можете да ја носите на работа, но исто така и во слободно време е MOJITO со ниво на заштита О1 изработена од специјален ECO материјал. Лесна е и пријатна за носење подолго време. Има анатомска влошка и ѓонот е изработен од двослоен полиуретан, антистатик, не се лизга и има амортизер во пределот на петицата. Тежина од 480g по парче за број 42 EN ISO 20347

  8 верзии
  Види се

  Работни чевли REDY, O1

  Redy работни чевли со О1 степен на заштита се изработени од PrinTex текстил, кој се карактеризира со висока отпорност на абразија и флексибилност, без заштитна капа и меѓуѓон.

  • Постава од паропропусен текстил
  • Надворешен материјал PrinTex текстил
  • Трослоен Performer PU/PU/TPU/SRA
  • Влошка од мемориска пена, менлива
  • Тежина:450g
  7 верзии
  Види се

  Работни чевли SPIDER O1

  Работните чевли SPIDER со ниво на заштита О1 се изработени од комбинација на превртена кожа и текстил, без заштитна капа и меѓуѓон.

  • Антилизгачки трислоен Performer ѓон (PU/PU/TPU)
  • Отпорен на масло и антистатички ѓон
  • Амортизер на енергија во пределот на петицата
  • Пареопропустлива облога
  • Анатомски заменлива влошка од мемори пена

  6 верзии
  Види се

  Работни чевли ULTRA TECH QLS, O2

  Ultra Tech работните чевли со О2 степен на заштита, без заштитна капа и меѓуѓон се изработени од PUTEK материјал, кој е исклучително изржлив, отпорен на абразија, многу лесен, прозрачен и водоодбивен.

  • Постава од паропропусен 3D Air Active текстил
  • Надворешен материјал Putek R
  • Трослоен Performer PU/PU/TPU/SRC
  • Влошка од мемориска пена, менлива
  • Тежина:420g
  7 верзии
  Види се

  Работни чевли URBAN O1

  URBAN работни чевли со O1 степен на заштита се изработени oд
  превртена кожа и текстил, без заштитна капа и меѓуѓон.

  • Постава од паропропусен 3D текстил
  • Надворешен материјал превртена кожа
  • Тежина плитка, гол. 42: 430 g
  • Двослоен PU/TPU/SRА
  • Aнатомска, менлива влошка
  7 верзии
  Види се

  Jogger Black О1

  Работните чевли Jogger Black со O1 степен на заштита се направени од комбинација на превртена кожа и текстил. Внатрешната постава е од удобен и мек текстил. Заменливата антистатичка влошка е анатомски дизајнирана така што пружа максимална удобност. Ѓонот е изработен од TPU - термопластичен еластомер што му дава температурна отпорност на температури од - 40C до +100C. Нелизгачки се, отпорни на абразија и дејства на масло. Не содржат метални делови, во целост се METAL FREE. Поседуваат шок-апсорбер во делот на петата.

  Kronos О1

  KRONOS работни чевли со ниво на заштита O1 се изработени од превртена кожа и текстил, без заштитна капа и меѓуѓон.

   

  • Двослоен ѓон против лизгање (PU/PU)
  • Отпорни на масло и антистатички
  • Еднослоен полиуретански ѓон
  • Анатомски заменлива влошка

  Работни чевли (O1, O2)