Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чевли

  loading

  Популарни артикли од категоријата Заштитни чевли

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  DELTA PRO ESD, S3

  Delta Pro ESD работните чевли со S3 степен на заштита се водоодбојни, изработени од Putek материјал кој е исклучително издржлив,
  флексибилен, прозрачен и отпорен на абење. Чевлите имаат композитна заштитна капа и кевларски меѓуѓон.
  Чевлите поседуваат ESD (Electrostatic Sensitive Device) сертификат - спречуваат празнење на насобраниот електрицитет

  • Постава од паропропусен 3D Air Active текстил
  • Надворешен материјал Putek R
  • Композитна заштитна капа
  • Меѓуѓон кевларски
  • Двослоен ѓон PU/PU/SRC
  • Comfort Plus анатомска, менлива влошка
  • Тежина:565g

  Заштитни чевли, Intruder S3

  INTRUDER длабоките работни чевли со S3 степен на заштита се водоодбојни, изработени од микрофибер кој се карактеризира со флексибилност, прозрачност и издржливост. Чевлите имаат композитна заштитна капа и кевларски меѓуѓон. Чевлите се 100% без метал.

  • Нелизгачки двослоен ѓон (PU/PU)
  • Ѓон отпорен на масла и антистатик
  • Шок апсорбер на енергија во пределот на петата
  • Паропропусна постава
  • Анатомска менлива влошка
  • Тежина плитка: 650g

  Заштитни чевли HECTOR GREY S3

  HECTOR плитките и длабоките работни чевли со S3 степен на
  заштита се водоодбојни, изработени од кожа, со композитна
  заштитна капа и кевларски меѓуѓон. Чевлите се 100% без метал.
  Нелизгачки двослоен ѓон (PU/PU)
  Ѓон отпорен на масла и антистатик
  Шок апсорбер на енергија во пределот на петата
  Паропропусна постава
  Анатомска менлива влошка
  Тежина: 680g

  Azzurro О2

  Работни водоодбивни патики изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со AIR Active 3D материјал кој исклучително пропушта пареа односно дозволува кожата да дише. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање. Влошката е анатомска и може да се отстранува и да се менува. Ултра лесни. Големина 38-47 EN ISO 20345

  Заштитни чевли 'Streif ' S3 ESD

  Кожни обувки со водоотпорна мембрана R-DRY внатрешна постава против мирис, заштитна капа од фиберглас, непробоен меѓуѓон без метал, анатомска влошка со гел кој е наменет за апсорпција на удари на петица, отстранлива, антисептик.

  Заштитни чевли

  Close
  Filter by Clear All