Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Моторни масла за комерцијални возила, автобуси и градежни машини

  Популарни артикли од категоријата Моторни масла за комерцијални возила, автобуси и градежни машини

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Triathlon Cargo Ultra LE SAE 10W 40 - 208L

  5897510405

  Triathlon Карго Ултра LE SAE 10W40 е моторно масло за сите сезони за комерцијални возила со намалена емисија на издувни гасови и честички, кои имаат филтер за честички (DPF - Diesel Particulate Filter). Овозможува исклучително мало триење.
  Пакувањето е 208L

  Triathlon Cargo Super UHPD SAE 10W 40

  Triathlon Карго Супер UHPD (Ultra-High-Performance-Diesel)е моторно масло за сите сезони кое обезбедува исклучително мало триење на деловите. Специјално прилагодено за комерцијални возила од новата генерација со значително продолжен интервал на замена на маслото. Современата технологија напроизвод- ство и врвните базни масла во комби- нација со пакетот адитиви овозможу- ваат лесна работа со минимално триење и максимална заштита од коризија на сите склопови во моторот.

  Dynamik SAE 10W 40

  Најмодерно моторно масло со намален отпорт за дизел мотори. Соодветен проток на масло на ниски температури. Висока отпорност на стареење и губење на вискозност. Погодно за долги интервали на замена на масло. Отимално за дизел мотори со и без турбо полнач (ATL). Особено погодно за мешовит возен парк.

  Longlife SHPD SAE 15W 40

  Минерално моторно масло произведено од специјално избрано базно масло со најмодерен пакет на адитиви.

  Има исклучително широк опсег на примена.

  Специјално дизајнирано за употреба во мешан возен парк: за дизел и бензински мотори во патнички автомобили, камиони, теренски и земјоделски машини.

  Моторни масла за комерцијални возила, автобуси и градежни машини