Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Брусалки

  Популарни артикли од категоријата Брусалки

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Електрична аголна брусилка EAG 7-115, 760W

  5717016010
  Модел: EAG 7-115 Аголна брусилка со моќност од 760 W, одличен однос помеѓу масата и моќноста, за сечење и лесни брусења. Копчето за заклучување на работното вретено овозможува лесна промена на плочите за сечење или брусење. Роторот на брусилката има заштита од струготини, што го продолжува работниот век на машината. Безбедноста на корисникот е зголемена благодарение на функцијата на заштита од рестарт - по ненадеен прекин на напојувањето со електрична енергија, брусилката не се движи одеднаш, туку корисникот треба да го врати прекинувачот на исклучено и повторно да ја вклучи.

  Електрична аголна брусилка, 850W, EAG 115

  5717004010
  Модел: EAG 115 Рачна аголна брусилка со моќност од 850 W за сечење и брусење на материјали. Брусилката има прекинувач со два преклопи за дополнителна сигурност при користењето. Машината има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање. Во главата на брусилката е вградено иглесто лежиште кои поднесува поголеми оптоварувања.

  Електрична аголна брусилка EAG 11-115-C, 1100W

  5717005010
  Модел: EAG 11-115-C Moќна аголна брусилка со електронски контролер за потешко сечење и брусење. Брусилката има прекинувач со два преклопи за дополнителна сигурност при користењето. Машината има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање. Во главата на брусилката е вградено иглесто лежиште кое поднесува поголеми оптоварувања.

  Електрична брусилка EWS 8-125 CLASSIC

  5717035010

  Рачна брусалка од 850 W за сечење и брусење материјали. Брyсилката има прекинувач со два набори за дополнителна безбедност при употреба.

  Моторот има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштата во куќиштето за време на согорувањето. Во главата на брусалката е вградено иглено лежиште, кое може да издржи поголеми оптоварувања.

  Електрична аголна брусилка EAG 11-125-C

  5717034010
  Модел: EAG 11-125-C Moќна аголна брусилка со електронски контролер за потешко сечење и брусење. Брусилката има прекинувач со два преклопи за дополнителна сигурност при користењето. Машината има ротор заштитен од прашина и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање. Во главата на брусилката е вградено иглесто лежиште кое поднесува поголеми оптоварувања.

  Електрична аголна брусалка,1010W/ 125mm,CLASSIC

  5717053010
  Компактна аголна брусалка 1010V со идеална рамнотежа на моќ и ергономија. Наменет за лесно и средно тешко сечење на материјали.

  Електрична аголна брусалка со потенциометар,1 400W/125mm,CLASSIC

  5717054010
  Игличасто лежиште во главата на брусалката. Ротор заштитен со стакло-пластика. Брз штитник. Копче за заклучување на дискот со ергономичен облик кој овозможува послесно заклучување.

  Електрична аголна брусилка, 2000W, EAG 20-230

  5717008010
  Моќна аголна брусилка со антивибрациска рачка за удобна работа без дополнителни потешкотии. Машината има ротор заштитен од прашини и струготини, чии лежишта се во гумено куќиште за да се спречи „заварување“ на лежиштето во куќиштето при загревање.

  Електрична брусилка EWS 26-230 CLASSIC

  5717045010
  p>Многу моќна брусалка со влезна моќност од 2600W со ротирачка рачка. Компактната алуминиумска брусна глава обезбедува голема издржливост додека може да пристапите до тесни простори. Мекиот старт го продолжува работниот век на машината, додека штитникот за брзо движење заштедува време при менување на процесот на обработка на материјалот. Ергономскиот дизајн и одличниот сооднос тежина-сила овозможуваат долготрајна работа. Гумата на кабелот го продолжува животниот век на кабелот во најсложените услови. Роторот заштитен со фиберглас обезбедува дополнителна заштита од метална прашина и струготини.

  Електрична аголна брусалка EWS 24-230

  070244610
  Оваа аголна брусилка со моќност од 2.400 W поседува рачка која може да се постави под агол од 90˚ од двете страни, што дава можност за оптимални работни положби при сечење или брусење. Системот за намалување на вибрации на двете рачки обезбедува работа со помалку потешкотии. Брусилката има „мек“ старт, заштита од рестарт и индикатор за преоптоварување, што ја зголемува безбедноста во работата. Покрај тоа, заштитата од удари автоматски го прекинува доводот на струја во случај на ненадеен прекин на плочата после некакво надворешно влијание, што ја намалува опасноста од повреди.

  Електрична аксијална брусалка GS700-E, 710W

  07025200
  Модел: GS 700-E Оваа лесна и компактна, а истовремено моќна електрична аксијална брусилка е идеална за работи со брусење и глодање. Машината има сигурносно исклучување - кога е заклучена, доводот на струја автоматски се прекинува. Исто така има и заштита од рестарт, односно ненамерно повторно вклучување. Термичката заштита од преоптоварување го штити моторот и овозможува долг работен век. Дополнително е зголемена отпорноста на прашина благодарение на обложените калеми и заштитната мрежа преку намотката.

  Електрична аксијална брусалка GSL 700-E, 710W

  07025210
  Модел: GS 700-E Оваа лесна и компактна, а истовремено моќна електрична аксијална брусилка е идеална за работи со брусење и глодање. Машината има сигурносно исклучување - кога е заклучена, доводот на струја автоматски се прекинува. Исто така има и заштита од рестарт, односно ненамерно повторно вклучување. Термичката заштита од преоптоварување го штити моторот и овозможува долг работен век. Дополнително е зголемена отпорноста на прашина благодарение на обложените калеми и заштитната мрежа преку намотката.

  Електрична аголна брусилка, 2000W, EWS 20-230S Classic

  5717036010

  Брусалката има моќен мотор од 2000W. Погодна е за дискови со дијаметар од 230 mm, а фреквенцијата на ротација на дискот достигнува 6500 вртежи во минута.

  Брусалката има странична ергономска рачка со гумена подлога, што овозможува подолго да се користи и да не се лизга лизгање.

  Аголна брусилка EWS-12-125-T-SOLID

  57070043
  Сигурна аголна брусилка од 1200W, која демонстрира импресивна робусност, издржливост и содржи дополнителна анти-вибрациона рачка.

  Брусалки

  Close
  Filter by Clear All