Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заварување

  Популарни артикли од категоријата Спреј за заварување

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Спреј за заварување Perfect, 400ml

  0893102100
  Спрејот за заварување Perfect е биолошки безбеден и обезбедува заштита при заварување на алуминиум, челик, обоени метали, прохром и дизни за заварување. Благодарение на неговата содржина, нема опасност од напукнување на заварот. Штити од корозија, не протекува од вертикалните површини, обезбедува дополнително префарбување и галванизација, како и лесно отстранување на остатоците од заварувањето.

  Спреј за заштита од прскање при заварување

  0893102941
  Спрејот за заштита од прскање при заварување спречува лепење на ситни честици од заварувањето на околните површини. Служи за одржување на површините на гасни млазници. Ја штити површината околу заварот и млазницата за жицата на горилникот спречувајќи лепење на ситни честици кои настануваат со прскање во зоната на заварување. Ја намалува околната температура на површините околу варот, ја подмачкува површината на лизгање на жицата низ млазницата. Може да се користи кај електролачно, автогено, WIG/TIG заварување на сите подлоги. Се нанесува во тенок слој. Штити од корозија. Не содржи силикон.

  Маст за дизни, 200g

  0893103
  Заштитната маса за заварување поефикасно и подолготрајно ги штити млазниците и водилките - дизните во однос на заштитните спрејови. Минимално создава гасови со неутрален мирис. Не содржи силикон.

  Спреј за заварување