Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Силиконски подмачкувачи

  Популарни артикли од категоријата Силиконски подмачкувачи

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Силикон спреј, 500 ml

  0893221
  Силиконскиот спреј долготрајно ги штити и изолира пластичните, гумените и металните делови во внатрешните и надворешните делови од возилото. Со употреба на силиконски спреј, пластичните делови од возилото добиваат еластичност и сјај, гумените делови ја задржуваат еластичноста, не се лепат и не замрзнуваат. Го импрегнира платното на подвижните кровови на возилата, не привлекува прашина, ги заштитува електричните контакти, спречува шкрипење на два различни материјали при контакт,не остава дамки.

  Силикон спреј, 5l

  089322105
  Силиконскиот спреј долготрајно ги штити и изолира пластичните, гумените и металните делови во внатрешните и на надворешните делови од возилото, делува антистатички и ги штити електричните контакти од влага. Со употреба на ова средство, пластичните делови добиваат сјај и еластичност, не се лепат и не замрзнуваат. Исто така се користи и за подмачкување на водилки и седишта, подвижни кровови, механизми на сигурносни појаси, неоставајќи дамки зад себе.

  Силоконска маст во спреј, 500 ml

  0893223
  Белата силиконска маст во спреј е подмачкувачка електроинсталациона маст која штити од влага и создавање на корозија. Поседува добра моќ на прилепување на сите површини, многу добра електро-отпорност како и температурна отпорност од -40 степени до +300 степени. Ова средство се користи за заштита и подмачкување на електрични прекинувачи и кабли, брави на врати, шарки, водилки, подвижни делови од мебел.

  Силиконски спреј за одвојување на калапи, 400 ml

  089050977
  Силиконскиот спреј за одвојување на калапи специјално се користи во производството на предмети од пластика. Ова средство долготрајно ги раздвојува калапите благодарение на формирањето на стабилен заштитен слој. Не е лепливо и поседува подмачкувачко својство. Овој спреј сѐ уште се користи и како помошно средство при монтажа, на прскани одливки, пластички шини и водилки, заптивни гуми, гумени цевки...

  Спреј за калапи со силикон, 600ml

  0890510006

  Спрејот за калапи со силикон, наменет е за термо и дуро пластика, едноставно ги одвојува одливките од калапот. 

  Силикон fluid, 400 ml

  0893221000
  SILIKON FLUID е синтетички и физиолошки безбеден повеќенаменски спреј за универзална употреба, а може да се користи и во простори каде што се произведуваат или складираат прехрамбени производи. Спречува зарибување, шкрипење и појава на отпор во споевите кои се третираат со ова средство. Овој производ е безбеден за здравјето на луѓето, нема боја и може да се користи н различни места. Ја отфрла влагата и ги штити гумените делови од замрзнување.

  Силиконски подмачкувачи