Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Пур Пени и пиштоли за пур пени

  Популарни артикли од категоријата Пур Пени и пиштоли за пур пени

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Пур пена пиштолска нискоекспандирачка

  0892152
  • Висока ефикасност
  • Врзување за различни подлоги
  • Одлична звучна изолација
  • Добра димензионална стабилност
  • Препорачана примена: +5⁰ до 35⁰C (оптимална температура на примена 20⁰C)
  • Волум на пена: 28-33l (зависи од влажноста)
  • Време за работа: 8 минути

  Пур пена во спреј нискоекспандирачка

  089215510
  • Висока ефикасност
  • Врзување за различни подлоги
  • Одлична звучна изолација
  • Добра димензионална стабилност
  • Препорачана примена: +5⁰ до 35⁰C (оптимална температура на примена 20⁰C)
  • Волумен на пена: 28-33l (зависи од влажноста)
  • Време за работа: 8 минути
  •  

  Пур пена XXL пиштолска

  1892152880
  • Висока ефикасност
  • Врзување за различни подлоги
  • Поголема густина на полиуретанот
  • Одлична звучна изолација
  • Добра стабилност
  • Температура на примена: +5⁰ до + 35⁰C (оптимална 20⁰C)
  • Волумен: 62 до 67l (зависи од влажноста)
  • Време за работа: 8 минути

  Универзална пур пена - пиштолска PUR FULLER 750ml

  1892154

  Пур пена – LIMITED EDITION - со намена за пополнување фуги и пукнатини, за пополнување на било какви останати отвори во градежништво, како премини на цевки (водовод и канализација),  пополнување на отвори на оплати при “шалување” и полнење со бетон.

  Универзална пур пена - спрејска PUR FULLER 750 ml

  1892153

  Пур пена – LIMITED EDITION - со намена за пополнување фуги и пукнатини, за пополнување на било какви останати отвори во градежништво, како премини на цевки (водовод и канализација),  пополнување на отвори на оплати при “шалување” и полнење со бетон.

  Пур пена зимска пиштолска

  1892152499

  Својства и начин на делување:

  Во процесот на стврднување, пената не пука и не се дроби, па овозможува ефикасно вградување и изолација со одлично прилепување на скоро сите градежни материјали. Погодна за вградување и пополнување на дрвени, пластични и метални врати и рамки на прозори и останати конструкциски елементи, за топлотна и звучна изолација, за изолација на водоводни цевки, кади, бојлери и опрема за ладење. За заптивање на пукнатини и дупки кои не можат да бидат исполнети со друг материјал за пополнување. Отпорна е на распаѓање, топлина, вода и многу хемикалии. Не е отпорна на UV зраци. Добро прилепува на материјали како бетон, мермер, камен, дрво, тврд PVC и метал. Не е погоден за полиетилен, силикон и слични материјали. Волумен на пената до 38 литри.

  Пур пена - Pur Top, 750ml

  1892152P

  Нискоеспандирачка, пиштолска пур пена

   

  Ниска топлинска спроводливост 0,036 W/m.k (Вати по метар Келвин).

  PUR TOP MAX 800ml 900gr

  1892152M

  Одличен капацитет за адхезија и полнење 

  • висока вредност на топлинска и звучна изолација.
  • Економична потрошувачка благодарение на прецизната примена.
  • Висок принос до 65 литри во зависност од температурата и влажноста.
  • Поголема густина на пената во однос на стандардната пиштолска и XXL:
  • 19 -22 kg/m3  материјалот подобро ја апсорбира надворешната бучава
  • Ниска топлинска спроводливост 0,036 W/m.k (Вати по метар Келвин).

  ПУ лепак за изолациски панели

  18924005
  • Лепак за лепење на изолациски панели (стиропор)
  • За поставување до 15m2 изолација
  • Препорачана температура на примена: +5⁰ до +35⁰
  • Волумен: до 45l, во зависност од влажноста
  • Потполно стврднува по12h
  • Лесно се нанесува и дозира со помош на пиштол

  ПУ лепак за фасади, спреј, В3, 750ml

  18924055
  • Лепак за лепење на изолациски панели (стиропор)
  • За поставување до 15m2 изолација
  • Препорачана температура на примена: +5⁰ до +35⁰
  • Волумен: до 45l, во зависност од влажноста
  • Потполно стврднува по12h
  • Лесно се нанесува и дозира со помош на пиштол

  Чистач за пур пена, Purlogic, 500ml

  0892160
  Многу ефикасно средство за едноставно и брзо отстранување на свежата пур пена. Шишето е прилагодено да ги чисти сите типови на стандардни пиштоли за нанесување чиста пена.

  Пиштол за пур-пена ECO метален, црвен

  189115220

  Професионален метален пиштол за нанесување на пиштолска пур пена.

  Пиштол за ПУ пена PROFESSIONAL - PTFE

  189115230
  Пиштол за пур пена professional кој служи за професионално нанесување на пиштолска пур пена. Робусна изработка и убав дизајн. Благодарејќи на својата ергономска рачка, овој алат добро лежи во рака. Пиштолот е со исклучителен квалитет, комплетно прекриен со слој од PTFE, што овозможува пур пената да не се залепи за телото на пиштолот.

  Пиштол за пур-пена ECO пластичен, црвено/црн

  189115210

  Пластичен пиштол за професионално нанесување на пиштолска пур пена, составен од месингани дизни и цевки од нерѓосувачки челик. Благодарејќи на малата тежина и ергономската ПВЦ рачка, овој апарат сигурно лежи во рака. Лесен е за употреба и има дополнителни ПВЦ вбризгувачи за непристапни места.

  Пур Пени и пиштоли за пур пени

  Close
  Filter by Clear All