Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Панталони

  Популарни артикли од категоријата Панталони

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Newnebraska

  NEWNEBRASKA работни панталони со скриени еластични прилагодувања во внатрешноста на панталоните. Изработени се од 100% памук и се погодни за заварувачи.


  - Два странични џебови.
  - Два џебови на нозете со преклоп.
  - Заден џеб со преклоп.
  - Заден џеб со копче.

   

  Состав:

  100% памук, 330 g/m2

  10 верзии
  Види се

  NIGER панталони

  Панталони со штитници за колена. Отпорни и издржливи работни панталони со ергономски дизајн. Моделот е погоден за сите работни услови, гарантирајќи удобност и практичност.
  Исто така, панталоните доаѓаат со: цврст Каприол персонализиран ремен со метално копче и два штитници за колена.
  Панталоните имаат безбедносен џеб со патент на левата нога, поставен вертикално за да не го попречува движењето, еластичен појас за подобрување на носењето.
  Заден џеб со лесен пристап одозгора и велкро затворање, како и џеб за алат на десната нога.

  5 верзии
  Види се

  Stiffer

    Stiffer работни панталони изработени од еластичен и удобен материјал со еластичен појас кој овозможува дополнителна удобност. Достапни се во сива, тегет и црна боја.


  - Засилувања на препоните.
  - Два странични џебови
  - Џеб на нозете со преклоп.
  - Два задни џебови затворени со преклоп.
  - Набори на колена за поголема удобност.

   

  Состав:

  58% памук, 40% полиестер, 2% еластин, 260 g/m

  15 верзии
  Види се

  TENERE PRO панталони

  Отпорни и издржливи работни панталони од растеглива ткаенина, опремени со функционални детали и решенија погодни за работа, гарантираат удобност и практичност.
  Поради својот посебен дизајн може да се користи за широк спектар на активности на отворено.

  4 верзии
  Види се

  ThermoActive панталони

  Термо активните панталони се носат како долна облека, долгата долна облека под панталоните. Тие се направени од паропропустлив, топол, ефикасен материјал и еластин. Тие штитат од студ и им даваат на вашите нозе максимална подвижност.

  4 верзии
  Види се

  Thunder

  Работните панталони Thunder се изработени од специјален STRETCH материјал кој е исклучително отпорен на истегнување. Достапен во црна и сина боја.


  - RIP STOP засилувања на препоните, колената и грбот.
  - Тројно шиење.
  - Еластична половина.
  - Два странични џебови.
  - Два џебови на нозете
  - Два задни џебови.
  - Држач за молив.
  - Држач за алат

  Состав:

  98% памук, 2% еластин, 270 g/m2

  10 верзии
  Види се

  Viking кратки панталони

  Работните шорцеви VIKING ќе ви обезбедат удобност благодарение на висококвалитетниот материјал, модерен дизајн. Се користи на места каде што нема висок ризик од повреди, како што се магацини и транспорт, но и во слободно време.

  - Тројно шиење за издржливост и издржливост.
  - Два странични џебови.
  - Мултифункционален џеб.
  - Страничен џеб со вратичка.
  - Два задни џебови.

  Состав:
  Платно, 65% полиестер, 35% памук 270гр

  10 верзии
  Види се

  Бермуди Armour

  Бермудите Armour се направени од многу пријатен и удобен материјал, наменет за секојдневни активности.


  - Зајакнување на местата на абење.
  - Тројно зашиени.
  - Велкро затворање со логото Wurth.
  - Два странични џебови.
  - Заден џеб.
  - Страничен џеб со велкро.

   

  Состав:

  98% памук 2% спандекс, 260 g/m

  5 верзии
  Види се

  Бермуди, STIFFER

  Бермудите STIFFER се изработени од исклучително растеглив и удобен материјал со еластичен појас кој го следи движењето на телото, во два дезени со сива и црна боја.


  • Два странични џебови
  • Два задни џебови со преклоп
  • Страничен мултифункционален џеб
  • Страничен џеб за алат
  • Зајакнувања на препоните

  Состав:

  • 58% памук
  • 40% полиестер2% еластин
  • 260 g/m2
  5 верзии
  Види се

  Женски панталони Eden

  Женски работни панталони кроени со троен шев.

  - Прилагодлив појас
  - Висок појас
  - Зајакнувања на колената со џебови за штитници
  - Два странични џебови
  - Два странични џебови со преклоп
  - Три странични мултифункционални џебови
  - Џеб за телефон
  - Држач за ID картичка
  - Прилагодливи ногавици
  - Коленици со набори

  Состав: TWILL 65% полиестер, 32% памук, 3% еластин, 245g/m2; Oksford 600D зајакнувања со 100% полиестерски PU премаз, 245 g/m2;

  10 верзии
  Види се

  Панталони Edward

  Edward работни панталони, сива боја, изработени од RIP STOP материјал.


  - Претходно формирани влошки за колена.
  - Полуеластичен појас.
  - Висок струк.
  - Два странични џебови.
  - Џеб за линијар на преклопување.
  - Џеб со преклоп.
  - Џеб за телефон.
  - Два џебови со патент.
  - Џеб за картички.
  - Тројно шиење.
  - Прилагодливи ногавици.

   

  Состав:

  RIP STOP 65% полиестер 32% памук 3% еластин, 215 g/m²

  7 верзии
  Види се

  Панталони Marlow

  Marlow сиви работни панталони со неонски детали и модерен дизајн.


  - Полуеластичен појас.
  - Висок струк.
  - Два странични џебови.
  - Џеб со патент од страна.
  - Страничен џеб со преклоп.
  - Џеб за линијар на преклопување.

  Состав:

  TWILL 65% полиестер 35% памук, 190 g/m²

  4 верзии
  Види се

  Работни панталони SHIELD

  Црни работни панталони со портокалови детали, модерен дизајн. Многу удобни, издржливи, водоотпорни, и брзо се сушат.

  Тројни шевови
  Codura засилување на колената со џеб за штитници
  Држач за алат
  Два странични џебови
  Џеб за картици
  Два џебови со патент
  Џеб за телефон
  Зашиен џеб
  Два задни џебови
  Висок струк
  Рефлектирачки ленти.

  5 верзии
  Види се

  Работни панталони VIKING

  Благодарение на квалитетот на материјалот, модерниот дизајн и елегантната комбинација на бои со многу практични џебови, работните панталони ВИКИНГ ќе ви обезбедат удобност и заштита при работа. Изработена е од високо квалитетна ткаенина (65% полиестер и 35% памук, 270гр / м2) со полиестерски засилувања на места изложени на поголемо абење - колената и лактите, во сива боја со портокалови детали. Може да се користи во градежната индустрија, на градилиштата, во работилници, за време на транспортот, за време на работата во магацин, но и во слободното време.

  10 верзии
  Види се

  Работни панталони VIKING BLUE

  Работните панталони VIKING BLUE ќе ви обезбедат удобност и заштита при работа благодарение на висококвалитетниот материјал, модерниот дизајн и одличната комбинација на бои со голем број тридимензионални џебови. Се користи во градежната индустрија, во работилници, продукции, транспортна индустрија и за време на магацински работи.
  - Зајакнување на местата на абење.
  - Џебови за вметнување влошки за колена.
  - Два странични џебови.
  - Мултифункционален џеб.
  - Страничен џеб со преклоп.
  - Два задни џебови.

  10 верзии
  Види се

  Работни панталони со трегери VIKING

  Благодарение на квалитетот на материјалот, модерниот дизајн и елегантната комбинација на бои со многу практични џебови, работните панталони ВИКИНГ ќе ви обезбедат удобност и заштита при работа. Изработена е од високо квалитетна ткаенина (65% полиестер и 35% памук, 270гр / м2) со полиестерски засилувања на места изложени на поголемо абење - колената и лактите, во сива боја со портокалови детали. Може да се користи во градежната индустрија, на градилиштата, во работилници, за време на транспортот, за време на работата во магацин, но и во слободното време.

  10 верзии
  Види се

  Работни панталони со трегери VIKING BLUE

  Благодарение на квалитетниот материјал, модерниот дизајн и елегантната комбинација на бои со многу практични џебови, работните панталони VIKING BLUE ќе ви овозможат удобност и заштита при работа.
  -грамажа 260-270 g/m2,
  -тројни шевови,
  -тридимензионални џебови,
  -засилувања на места изложени на абење.

  10 верзии
  Види се

  Работни панталони, HAMMER

  Работните панталони HAMMER обезбедуваат максимална удобност благодарение на растегливоста на материјалот од кој се направени. Панталоните се водоотпорни, со дополнителни рефлектирачки елементи и материјал против абење за главните контактни области.


  - Тројни шевови.
  - Рефлектирачки ленти.
  - Два странични џебови.
  - Два џебови со преклоп.
  - Џеб за алат.
  - Ластик на долниот дел од ногавицата.

   

  Состав:

  92% најлон 8% спандекс, 260гр

  5 верзии
  Види се

  Панталони