Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Продолжни кабли и моталки

  Популарни артикли од категоријата Продолжни кабли и моталки

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Продолжен кабел на пластична моталка, 30m x 2,5 mm2

  0774033329

  Моталка од цврста пластика со 4 приклучоци и неопренски кабел H07RN-F

  • Едноставно и безбедно користење 
  • Флексибилен и сигурен кабел 
  • Автоматска заштита од прегревање 
  • Материјал на проводник - 100 % бакар, 2,5mm2 
  • Четири CEE 7/4 приклучоци со капак 
  • Сигурносни капачиња во приклучоците 
  • IP 44 Заштита од продирање на страни тела со дијаметар поголем од од 1mm. Заштита од прскање на вода од сите агли.

  Примена:

  • Професионална употреба во надворешни услови, индустриски и градежни работи.
  • Подржува работа со електрични алати, ударни алати, алати со употреба на индустриска правосмукалка, индустриска осветлување.

  Продолжен кабел на пластична моталка, H05VV - F3G x 1,5 mm2

  0774125202

  Заштита од прегревање, со индукција 

  • Многу отпорен пластичен котур 
  • 4 приклучоци без капак 
  • Челична рамка - носач 
  • IP 20 Заштита од продирање на страни тела со дијаметар поголем од 12 mm

  Примена:

  • Професионална употреба во надворешни услови, индустриски и градежни работи.
  • Подржува работа со електрични алати, ударни алати, алати со употреба на индустриска правосмукалка, индустриско осветлување.

  Продолжен кабел H05RR - F3G x 1,5 mm2 со еден приклучок

  0969940111

  Продолжен кабел со еден приклучок со капак, IP 44

  • Професионален продолжен кабел со контакт за заземјување, погоден за употреба со електрични апарати како што се аголни дупчалки, брусилки, ударни алати, електрично преносно осветлување.
  • Се препорачува внатрешна употреба, во работилници, реновирање, индустриско одржување 
  • IP 44 Заштита од продирање на страни тела со дијаметар поголем од 1mm. Заштита од прскање на вода од сите агли.

  Примена:

  • Внатрешна и надворешна употреба 

  Продолжни кабли и моталки