Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Акрили

  Популарни артикли од категоријата Акрили

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Малер Акрил Basic

  18921611

  Оваа еднокомпонентна маса е направена на основа на акрилни дисперзии, служи за запечатување на порозни материјали (бетон, гас бетон, дрво, керамички плочки, гипс картон), споеви помеѓу прозорски рамки, врати, бетонски елементи, како и за поправка на помали пукнатини на ѕидови. Оваа акрилна маса не содржи киселини и силикон. Отпорна е на стареење, временски влијанија, УВ зрачење и на алкохолни соединенија. Оваа акрилна маса може да се прелакира со сите вообичаени лакови. Масата има бела боја и се наоѓа во пакување од 280мл.

  Монтажен лепак

  0893100100
  Стабилен монтажен лепак кој е направен на база на акрилна дисперзија без растворувачи, со голема почетна цврстина за лепење на различни материјали во внатрешни простории.

  Брз монтажен лепак 310ml

  0892100100
  Лепило за монтажа за брзо и високо цврсто лепење за внатрешни и надворешни апликации
  Отпорен на атмосферски влијанија, стареење и УВ
  Брзо стврднување - формирањето на кожата се јавува по околу 1 минута
  Широк опсег на лепење
 • Може да се користи на широк спектар на површини
 • Исто така погоден за употреба при ниски температури
 • Акрили