Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Средство за чистење на прохром, 500 ml

  1.280 ден со ДДВ
  1.280 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Специјална течност за чистење на метални површини.

  За површини од нерѓочкувачки челик, хром, месинг,елоксирани и емајлирани метални површини како и за лесни и обоени метали на возила, чамци, во техниката, домаќинствата и во погоните за преработка на храна.

  Документи
  Каталошки број: 08931212
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Ефикасно остранува нечистотии од масло за дупчење и сечење, прашина
  и други остатоци од обработка. Мала потрошувачка. Проверена е употребата
  во близина на прехрамбени намирници. Можна е употрба и во погони за
  преработка на храна како големи кујни, кантини, кланици, транспорт на
  прехрамбени производи и др. Не содржи фосфати , органски растворувачи и
  агресивни сретсва.Ја смалува опасноста при секојдневна употреба,загадување на околината.

  Одговара на локалните прописи за отпадни води. По прописите за опасни материи не е потребно посебно
  обележување. Го штити материјалот. Не нагризува гума , лак, пластика и
  пополнувачи. Биораспаѓање> 95%. Неутрална боја и мирис. pH-вредност
  неразреден: 9,0–9,5. Не содржи AOX и силикони.

  Спецификации на производот
  ИмеВредност
  Пакување500ml
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Ефикасно остранува нечистотии од масло за дупчење и сечење, прашина
  и други остатоци од обработка. Мала потрошувачка. Проверена е употребата
  во близина на прехрамбени намирници. Можна е употрба и во погони за
  преработка на храна како големи кујни, кантини, кланици, транспорт на
  прехрамбени производи и др. Не содржи фосфати , органски растворувачи и
  агресивни сретсва.Ја смалува опасноста при секојдневна употреба,загадување на околината.

  Одговара на локалните прописи за отпадни води. По прописите за опасни материи не е потребно посебно
  обележување. Го штити материјалот. Не нагризува гума , лак, пластика и
  пополнувачи. Биораспаѓање> 95%. Неутрална боја и мирис. pH-вредност
  неразреден: 9,0–9,5. Не содржи AOX и силикони.

  Спецификации на производот
  Пакување500ml