Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Маски за заварување

  Популарни артикли од категоријата Маски за заварување

  Load
  Види како Табела Листа
  Подреди по

  Автоматска маска за заварување, Veldo

  0984700660

  Veldo black автоматска маска за заварување изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење.
  Содржи два оптички сензори со брзина 1/25 с. Напојувањето на маската се врши со соларни ќелии.
  Veldo black автоматската маска има режим за заварување и режим за брусење.
  Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS.

  Автоматска маска за заварување, Stella

  Stella автоматската маска за заварување е изработена од високо квалитетна пластика отпорна на кршење. Содржи четири оптички сензори со брзина 1/3 с. Напојувањето се врши со соларни ќелии и незаменливи литиумски батерии чиј работен век е од пет до седум години.
  Можно е избирање на режим за заварување или за дупчење. Изработена е во согласност со стандардите CE, ANSI, CSA и AS/NZS. Благодарејќи на прилагодувањата на надворешната страна на маската, овозможува брза работа без отстранување на маската. Има можност за прилагодување на растојанието од лицето.

  Надворешно заштитно стакло за маската Veldo

  0984700662

  Димензии: 114х89,2х1mm
  Изработено од пластика

  Внатрешно стакло за Veldo

  0984700663

  Димензии: 105х46х0,8mm
  Изработено од пластика

  Внатрешно заштитно стакло за маска Stella

  0984700656

  Димензии: 59x108x4 mm
  Изработено од пластика

  Надворешно заштитно стакло за маска Stella

  0984700665

  Димензии: 120x100x5mm
  Изработено од пластика

  Маски за заварување