Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Заштитни чевли DELTA PRO ESD, S3 ,ниски, вел. 40

  4.990 ден со ДДВ
  4.990 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Delta Pro ESD работните чевли со S3 степен на заштита се водоодбојни, изработени од Putek материјал кој е исклучително издржлив,
  флексибилен, прозрачен и отпорен на абење. Чевлите имаат композитна заштитна капа и кевларски меѓуѓон.
  Чевлите поседуваат ESD (Electrostatic Sensitive Device) сертификат - спречуваат празнење на насобраниот електрицитет

  • Постава од паропропусен 3D Air Active текстил
  • Надворешен материјал Putek R
  • Композитна заштитна капа
  • Меѓуѓон кевларски
  • Двослоен ѓон PU/PU/SRC
  • Comfort Plus анатомска, менлива влошка
  • Тежина:565g
  Документи
  Каталошки број: 0535793040
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *