Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Средство за чистење карбуратор, 500 ml

  473 ДЕН со ДДВ
  Специјално, високоефикасно средство за чистење кај двотактни и четворотактни мотори • Се грижи за оптимална моќ на карбураторот • Обезбедува оптимално функционирање на гаста • Ја оптимизира моќта на моторот • Ги отстранува наслагите и нечистотиите во просторот за всисување, на перката за гас, калибрираните отвори и дизни.
  Каталошки број: 5861113500
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Примена: При изгасен мотор деловите кои се чистат темелно да се напрскаат и да се остават 2 - 3 минути да делува активната супстанца. Потоа да се стартува моторот и да се испрска пределот на пеперутката за гас, а притоа лесно да се додава гас за да согорат растворените талози.

  Карактеристики: Високо ефикасно средство за чистење без демонтажа, отстранува наслаги и нечистотија во просторот за вшмукување и на пеперутката за гас. Ги чисти и калибрираните отвори и дизни. Применлив кај мотори со катализатор.

  Погодно само за бензиски мотори!Дизел инџекшн дизната може да се исчисти само демонтирана од моторот.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Примена: При изгасен мотор деловите кои се чистат темелно да се напрскаат и да се остават 2 - 3 минути да делува активната супстанца. Потоа да се стартува моторот и да се испрска пределот на пеперутката за гас, а притоа лесно да се додава гас за да согорат растворените талози.

  Карактеристики: Високо ефикасно средство за чистење без демонтажа, отстранува наслаги и нечистотија во просторот за вшмукување и на пеперутката за гас. Ги чисти и калибрираните отвори и дизни. Применлив кај мотори со катализатор.

  Погодно само за бензиски мотори!Дизел инџекшн дизната може да се исчисти само демонтирана од моторот.

  Корисниците кои го купиле овој предмет исто така купија