Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Спреј за заварување Plus, 5l

  Спрејот за заварување плус е произведен на база на природно идентични материјали. Обезбедува оптимално заварување. Го штити основниот материјал и млазниците на горилникот. Воедно пружа заштита од корозија и е ефикасен после сушењето. Благодарение на микро-емулзијата, добро се прилепува, продира, ги навлажнува и прекрива површините. Не содржи силикон и растворувачи. Обезбедува можност за дополнителна обработка со галванизација, а може да се користи и со REFILLOmat. Се применува за заварување на VA материјали, челик и други материјали, производство на автомобили, цистерни, челични конструкции и друго во металната индустрија. При ласерско сечење, спречува создавање на згура, а остатоците од заварувањето лесно се отстрануваат. Не е потребна дополнителна обработка на рабовите. Има млечна боја, речиси е без мирис и може да меша со вода во каков било сооднос.
  Каталошки број: 0893102005
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *