Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Rost off plus, одвртувач во спреј, 400ml

  285 ден со ДДВ
  0 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Висококвалитетен растворувач на корозија и подмачкувач - благодарение на најновата технологија за адитиви (технологија OMC 2), која овозможува високо капиларно дејство.

  Оптималните својства на капиларноста обезбедуваат извонредна пенетрација и високо растворање на корозијата.

  Документи
  Каталошки број: 0890200004
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Својства и начин на делување:

  Силната капиларна активност во комбинација со ОМС2 адитивот обезбедува побрзо и полесено демонтирање на кородираните споеви.

  Минералното масло продира низ корозијата, а органско-молибденскиот  мазивен слој врши термопластификација на површините со што се намалува триењето и абење на материјалот. На тој  начин ја продолжува трајноста на третираниот спој при секое следно  одвртување и завртување. Не содржи смола, киселина и силикон.Не  нагризува гума и заптивки.

  Средството е активно во температурен опсег од  -10°C до +140°C.

   

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Точка на палење на активна супстанца е +200°C. Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Својства и начин на делување:

  Силната капиларна активност во комбинација со ОМС2 адитивот обезбедува побрзо и полесено демонтирање на кородираните споеви.

  Минералното масло продира низ корозијата, а органско-молибденскиот  мазивен слој врши термопластификација на површините со што се намалува триењето и абење на материјалот. На тој  начин ја продолжува трајноста на третираниот спој при секое следно  одвртување и завртување. Не содржи смола, киселина и силикон.Не  нагризува гума и заптивки.

  Средството е активно во температурен опсег од  -10°C до +140°C.

   

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Точка на палење на активна супстанца е +200°C. Боцата да не се изложува на температура повисока од 50°C. Да се чува на температура од +8°C до +21°C. Да се чува подалеку од оксидациони и самозапаливи материјали, одвоено од храна и пијалоци.