Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Апарат за TIG заварувањеTIG 200PULSE

  Апарат за пулсно TIG заварување со висока фреквенција koj e дигитално контролиран инвертер со најнова IGBT технологија и високофрекфентен пулсен режим на работа. Идеален е за TIG заварување на тенки прохромски цевки и лимови. Има можност за заварување во TIG DC, HF TIG DC pulse и REL режим на работа. Најновата IGBT технологија му овозможува непречено да работи дури и со големи варијации на напон, додека малата вредност на референтна струја му овозможува да работи на инсталации со осигурувач од 2 ампери. Апаратот во високофрекфентен режим на работа има можност за прилагодување на времето на истекување на гас на почетокот и крајот на заварувањето. Со дефинирање на фреквенцијата на ширина на пулсот, како и со прилагодување на "горните" и "долните" струи на заварување, можно е да се постигне квалитетно заварување на тенки лимови и цевки. Класата на изолација F овозможува работа на електрични компоненти до 155 степени.
  Каталошки број: 5952380200
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Спецификации на производот
  Име на атрибутотВредност на атрибутот
  Тип на заварувањеTIG
  Влезен напон220 - 240 V
  Фрекфенција50-60 Hz
  Влезна сила KVA8,7 KVA
  Максимална влезна јачина на струја38 А
  Јачина на струјата на заварување5 - 200 А
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  Јачина на струјата за заварување со REL постапка20 - 200 А
  Интермитенца Imax, 40°C20 %
  Интермитенца 60% , 40°C115 А
  Време на зголемување на струјата0 - 15s
  Време на опаѓање на струјата0 - 25s
  Фрекфенција на импулси0,5 - 200 Hz
  Заварување на челик и прохромDC струја
  Заварување на алуминиумНе
  Тип на ладењеВоздушно
  Тип на формирање на електричен лакHF
  Степен на изолацијаF
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Тежина на апаратот8.5 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)432x174x331
  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификации на производот
  Тип на заварувањеTIG
  Влезен напон220 - 240 V
  Фрекфенција50-60 Hz
  Влезна сила KVA8,7 KVA
  Максимална влезна јачина на струја38 А
  Јачина на струјата на заварување5 - 200 А
  Потребен осигурач на струјно коло20 А монофазен
  Јачина на струјата за заварување со REL постапка20 - 200 А
  Интермитенца Imax, 40°C20 %
  Интермитенца 60% , 40°C115 А
  Време на зголемување на струјата0 - 15s
  Време на опаѓање на струјата0 - 25s
  Фрекфенција на импулси0,5 - 200 Hz
  Заварување на челик и прохромDC струја
  Заварување на алуминиумНе
  Тип на ладењеВоздушно
  Тип на формирање на електричен лакHF
  Степен на изолацијаF
  Степен на заштита на куќиштетоIP21S
  Тежина на апаратот8.5 кг
  Димензии Д x Ш x В (mm)432x174x331