Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.
Сите категории
  Close
  Filters
  Преференци
  Пребарување

  Triathlon FARM масло за ланец

  285 со ДДВ
  Минерално масло со високи перформанси кое се користи за подмачкување на ланци на моторни пили, меч-водилка за ланец на моторни пили. Произведено од одбрани базни масла и пакет функционални адитиви кои обезбедуваат континуирано подмачкување и минимални губитоци, го штити ланецот на моторните пили од абење и појава на рѓа и корозија.
  Каталошки број: 5897057001
  Брза испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500,00 ден.

  Ги намалува трошоците поради намаленото абење и го зголемува векот на траење на ланецот и моторната пила.

  Одлична адхезија поради функционалните адитиви

  • Минимална потрошувачка на масло во текот на работата

  • Минимални загуби на масло од центрифугалната сила на ланецот во текот на работата на пилата.

  Погодно за тешки услови на работа

  • Водилката на ланецот и мечот не се прегреваат во текот на работата на пилата

  • Погодно за употреба при екстремни дневни температури во лето и зима

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  • Карактеристики
  • Ги намалува трошоците поради намаленото абење и го зголемува векот на траење на ланецот и моторната пила.

   Одлична адхезија поради функционалните адитиви

   • Минимална потрошувачка на масло во текот на работата

   • Минимални загуби на масло од центрифугалната сила на ланецот во текот на работата на пилата.

   Погодно за тешки услови на работа

   • Водилката на ланецот и мечот не се прегреваат во текот на работата на пилата

   • Погодно за употреба при екстремни дневни температури во лето и зима

  • Преглед
  • Напишете коментар
   • Можете да напишете коментар само по купување на производот
   • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
   *
   *
   • Лош
   • Одлично
  • Контактирајте не
  • *
   *
   *

  Ги намалува трошоците поради намаленото абење и го зголемува векот на траење на ланецот и моторната пила.

  Одлична адхезија поради функционалните адитиви

  • Минимална потрошувачка на масло во текот на работата

  • Минимални загуби на масло од центрифугалната сила на ланецот во текот на работата на пилата.

  Погодно за тешки услови на работа

  • Водилката на ланецот и мечот не се прегреваат во текот на работата на пилата

  • Погодно за употреба при екстремни дневни температури во лето и зима