Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

shoppingcart.mini.emptycarttext

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Triathlon Cargo Ultra LE SAE 10W 40 - 208L

  Triathlon Карго Ултра LE SAE 10W40 е моторно масло за сите сезони за комерцијални возила со намалена емисија на издувни гасови и честички, кои имаат филтер за честички (DPF - Diesel Particulate Filter). Овозможува исклучително мало триење.
  Пакувањето е 208L

  Attachments
  Каталошки број: 5897510405
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите
  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Прилагодено за комерцијални возила од новата генерација со значително продолжен интервал на замена на масло. Современата технологија на производство и врвните базни масла во комбинација со пакетот адитиви овозможуваат лесна работа со минимално триење и максимална заштита од коризија на сите склопови во моторот

  Препорака: да се користи исклучиво за дизел мотори!

  Примена: Оптимално за дизел мотори на комерцијални возила со филтер за честички (DPF/CRT) кои подлежат на строгите стандарди за редуцирана емисија на издувни гасови. Да се користи според препораките на производителите на возила. Максимален ефект е загарантиран ако моторот е исправен и редовно одржуван.

  Спецификации: ACEA E9-08/E7/E6; API CI-4;

  Маслото ги задоволува следните спецификации на производителите на возила:

  MAN M 3477; MAN 3271-1; MB 226.9/228.51; Renault Truck RXD/RGD; VI RLD-2; Volvo CNG/VDS-3; Scania LA; CAT ECF-1-a; MTU Type 3.1 Cummins CES 20076, 20077; Deutz DQC IV-10 LA; Mack EO-M Plus/EO-N; 

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Прилагодено за комерцијални возила од новата генерација со значително продолжен интервал на замена на масло. Современата технологија на производство и врвните базни масла во комбинација со пакетот адитиви овозможуваат лесна работа со минимално триење и максимална заштита од коризија на сите склопови во моторот

  Препорака: да се користи исклучиво за дизел мотори!

  Примена: Оптимално за дизел мотори на комерцијални возила со филтер за честички (DPF/CRT) кои подлежат на строгите стандарди за редуцирана емисија на издувни гасови. Да се користи според препораките на производителите на возила. Максимален ефект е загарантиран ако моторот е исправен и редовно одржуван.

  Спецификации: ACEA E9-08/E7/E6; API CI-4;

  Маслото ги задоволува следните спецификации на производителите на возила:

  MAN M 3477; MAN 3271-1; MB 226.9/228.51; Renault Truck RXD/RGD; VI RLD-2; Volvo CNG/VDS-3; Scania LA; CAT ECF-1-a; MTU Type 3.1 Cummins CES 20076, 20077; Deutz DQC IV-10 LA; Mack EO-M Plus/EO-N;