Преземете ја апликацијата

Можете да ја користите нашата мобилна апликација од дадената врска. Кликнете на Преземи апликација
Напомена за правни лица : направете налог или за да ги видите големопродажните цени
(0) Артикли
Немате ставки во вашата кошничка.

Your cart is empty

  Close
  Филтер
  Преференци
  Пребарување

  Super RTV силикон, црна боја, 200ml

  1.750 ден со ДДВ
  1.750 ден со ДДВ
  products.price.priceunitnote

  Употреба во индустријата и автомобилскиот сектор.

  Пумпи за вода, пумпи за масло, преден капак, поклопец на брегаста осовина, куќиште за термостат, садови/резервоари за масло, капак на менувач, сончев покрив.

  Одлична отпорност на хемикалии.

  Извонредна отпорност на мтороно масло, масло за менувач и антифриз.

  Некорозивно, нема негативно влијание врз електронски компоненти и ламбда сонди

  Документи
  Каталошки број: 08933311
  Проверете ја достапноста во Pick&GO објектите

  Пакување

  1 pc

  Количина

  Испорака од 2-4 дена
  Бесплатна испорака за нарачки над 2500,00 ден.

  Спецификација
  Висококвалитетно лепило и заптивна смеса за употреба во индустријата и автомобилскиот сектор.

  Одлична отпорност на хемикалии
  Може да се користи и во критични области во кои заптивката доаѓа во контакт со разни течности
  Извонредна отпорност на моторното масло и маслото за менувач, средството за ладење и средството против замрзнување

  Некиселински систем за стврднување
  Некорозивно, затоа нема негативно влијание врз електронските компоненти и ламбда сондите
  Заптивната смеса во конзерва со компримиран воздух
  Лесно се издава без дополнителни помагала
  Фините зрна овозможуваат рамномерно нанесување на производот

  Инструкции
  Оптимална адхезија на суви, чисти и без прашина површини. Старата заптивната смеса мора целосно да се отстрани од површината.

   

  Напишете коментар
  • Можете да напишете коментар само по купување на производот
  • Само регистрирани корисници можат да напишат коментар
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Спецификација
  Висококвалитетно лепило и заптивна смеса за употреба во индустријата и автомобилскиот сектор.

  Одлична отпорност на хемикалии
  Може да се користи и во критични области во кои заптивката доаѓа во контакт со разни течности
  Извонредна отпорност на моторното масло и маслото за менувач, средството за ладење и средството против замрзнување

  Некиселински систем за стврднување
  Некорозивно, затоа нема негативно влијание врз електронските компоненти и ламбда сондите
  Заптивната смеса во конзерва со компримиран воздух
  Лесно се издава без дополнителни помагала
  Фините зрна овозможуваат рамномерно нанесување на производот

  Инструкции
  Оптимална адхезија на суви, чисти и без прашина површини. Старата заптивната смеса мора целосно да се отстрани од површината.